Elektronik NPO marka 256 GB taşınabilir NVMe M.2 SSD 679 TL

SSD'yi anakarta taktım :D

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-28 213752.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-28 213752.png
    102,7 KB · Görüntüleme: 53
Kutu içlerinde bayağı kaliteli SSD'ler göndermişler. Çakma veya ikinci el değil. Umarım bana gelecek olan üründe bir bahtsızlık yaşamam. Kutu 3.1 gen2 olduğundan SSD hızı 1GB/saniye ile sınırlı ancak HDD'den çok daha iyi oldukları ve fiziksel darbelere dayanıklı olmaları çok avantaj.

İlginçtir ki 128 gb sandisk 160mb\s olan sd kartım ile bu ssd arasında raspberry pi'de performans açısından sadece açılışta 2 saniye fark etti. Onun dışında geri kalan herşey aynı gibi. kutu dediğiniz gibi 3.1 gen2 olduğundan SSD hızı 1GB/saniye ve raspberry pi 4'ün mavi usb girişi 5 Gbps / 620 MBps hızındaymış. usb'de hızı yarı yarıya düşürüyor. ben ciddi fark olacağını düşünmüştüm. En azından merakımı gidermiş oldum. Artık mac'te dosya yedeklemek için kullanacağım.

Birde kutunun vidalarını çıkardım ama içini çekip çıkaramadım. Kutuyu açan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. Merak ettim içinde ne var ama açamadım :) Herkese hayırlı olsun.

Kutu içinde SSD üzerine termal ped koymuşlar o biraz zor çıkmasına neden oluyor. Siz tüm vidaları çıkarttıkdan sonra parmağınızla biraz zorlayın çıkar zaten. Termal ped SSD ye zarar vermez sakız kıvamında bişey.

Kutu içinde SSD üzerine termal ped koymuşlar o biraz zor çıkmasına neden oluyor. Siz tüm vidaları çıkarttıkdan sonra parmağınızla biraz zorlayın çıkar zaten. Termal ped SSD ye zarar vermez sakız kıvamında bişey.
Haha teşekkürler. Bende gri yaldızlı yerden ayrılıyor diye düşündüm zorlamadım. İçten itince hemen çıktı :)

benim kutunun içinden samsung ssd çıktı. baktım aynı seri no ile hepsiburada da 649 TL. mesajı düzenledim aynı seri no ile iki tane varmış. buna benzeyen bu fiyat. kutu 15 tl'ye geldi bana :D

1711653460918.jpg

Son düzenleme:
SSD kutusunun içinde 2022 üretim, Malezya menşeli WD SN740 256 GB M.2 SSD var. Fakat kutudan mı kablodan mı, benim cihazımdan mıdır bilemedim 450 MB sn hızları alabiliyorum. 450-500 MB de fena değil ama bilemedim iade edip etmemek arasında kararsızım.Eki Görüntüle 2151872]

Geldi kankam ama bana gelen nedense 900 MB hızında değil. Diğer alan arkadaşlar SSD hızlarını paylaşırsa sevinirim.

1711697199126.png

Kendi sitesindeki değerleri harika görünüyor aslında.
Burada darboğaz sadece M.2 kutusunda gerçekleşiyor.
RTL9210 chipset 10gpbs hıza kadar destekliyor.
Halbuki içindeki M.2 20gpbs hızlarında.

Yeni konular

Geri
Yukarı