NTFS 98 ve kernel-Power 41 63

MusTRelax

Hectopat
Uzun bir süredir kernel-Power 41 63 hatasıyla boğuştuğumu düşünüyordum. Lakin eventvwr biraz inceledikten sonra aslında kernel-Power 41 63 benim kasadaki restart tuşuna bastığım zaman olduğunu ve "eshas" sorunun siyah ekran getiren "NTFS 98" olduğunu fark ettim. Repair-volume dışında her Scan'i denedim(yani her zamanki klasik repair scan vs. komutlarını atmayın lütfen işe yaramıyor). Son olarak repair-volume'u denemek geldi aklıma. PowerShell admin olarak çalıştırdım ve şunu yazdım:

Repair-volume C -scan.

Daha sonrasında kırmızı yazılarla bir error verdi:

Repair-volume: A snapshot error occurred while scanning this Drive. Run an offline scan and fix. Activity ID: {737B0700-DC2D-444C-B2F7-7EB7ABEC0A3B} at line: 1 char: 1 + repair-volume C -scan + ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ + categoryınfo: Notspecified: (StorageWMI:ROOT/Microsoft/...age/MSFT_Volume) [Repair-Volume], cimexcepti.
On.
+ Fullyqualifiederrorıd: Storagewmı 43012, repair-volume.

Bunun bir error olduğunu düşünerek şunu yazdım:

Repair-volume C -offlinescanandfix.

Lakin bana geri dönüş olarak noerrorsfound yazdı. Sonrasında şunu da yazdım:

Repair-volume C -spotfix.

Ama yine aynı şekilde noerrorsfound yazdı.

Event Viewer'dan checkledim ve volsnap 23 bana bu mesajı verdi:

\\?\Volume{DFB72E3C-8808-4616-83A1-E07C854896FC} biriminde C: Biriminin gölge kopyasını oluşturmak için yeterli disk alanı yoktu. Gölge kopya depolaması oluşturulamadı.

Ne yapmam gerekiyor? Depolama alanı mı yok cidden? C: Biriminde 30GB yer boş. Eğer bu repair-volume komutunu gerçekleştirebilirsem sorunumu çözeceğini düşünüyorum.

Görüntü

|

soru bilgisi
Son güncelleştirme eylül 21, 2020 görüntüleme 1 uygulandığı öğe:

Windows

Dostum sorunu çözdün mü? Aynı sorunu yaşıyorum.
Kendim için sorunu çözdüm ama bu sorun anladığım kadarıyla bilgisayar beklenmedik şekilde kapanınca böyle bir log veriyor. Yani sorun her şey olabilir. Benim için sorun RAM'ler ile alakalıydı. RAM'leri farklı slotlara alınca sorunum çözüldü. Herhangi bir kabloda veya parçada temassızlık oluyor olabilir.

Dostum sorunu çözdün mü? Aynı sorunu yaşıyorum.

@MusTRelax
@Hermesia

Denemediğim yol kalmadı aynı sorundan dolayı en son güç kaynağı dedim vs ama yok sorun basit
Format at
Virüs programı 3. bir yazılım yükleme özellikle Kaspersky.
Benim sorunum böyle çözüldü
Format atıyordum peşine virüs bulaşmasın diye Kaspersky kuruyordum PC resetliyordu kendini Kernel Power 41 hatası veriyordu 5 dk bir kapaniyordu
En son format attım virüs programı vs kurmadım şu an hiç kapanma gibi sorun yok Kernel Power 41 gibi sorun yok
Özetle: Format at virüs programı yükleme dene bakalım.

Geri
Yukarı