NTFS Devri Bitiyor mu? Windows 11 ReFS Desteği Alıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows-11-HDR-Microsoft.jpg

Son Windows 11 Insider sürümü, Resilient File System olarak geçen ReFS için destek sunmaya başladı. NTFS’in sonu mu geliyor? ReFS dosya sistemi şu anda yalnızca Windows Server işletim sistemlerinde mevcut ancak istemci sistemlerde, yani son kullanıcının kullandığı sistemlerde mevcut değil. Öte yandan Microsoft’a göre “veri kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkarmak, çeşitli iş yüklerinde büyük veri […]

Devamı: NTFS Devri Bitiyor mu? Windows 11 ReFS Desteği Alıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

EXT4 ya da BTRFS falan olmaz mı? Uymuyor mu Windows'un yapısına.

Windows-11-HDR-Microsoft.jpg

Son Windows 11 Insider sürümü, Resilient File System olarak geçen ReFS için destek sunmaya başladı. NTFS’in sonu mu geliyor? ReFS dosya sistemi şu anda yalnızca Windows Server işletim sistemlerinde mevcut ancak istemci sistemlerde, yani son kullanıcının kullandığı sistemlerde mevcut değil. Öte yandan Microsoft’a göre “veri kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkarmak, çeşitli iş yüklerinde büyük veri […]

Devamı: NTFS Devri Bitiyor mu? Windows 11 ReFS Desteği Alıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Bu kadar güncelleme ve yenilik geliyor ama Kaçı işlevsel bunu düşünüyorum...

Ne tür nimetleri kullanmıyor ki?
Bilmiyorum. Burada anlatılmıştır herhalde.

Tek bildiğim şey ufak bir eklentiyle YouTube'da videoyu tam ekran yapma süresini yarıdan bile daha azına düşürebilen insanların olduğu ve Windows'taki arama kısmına kıyasla ışık hızında çalışan dosya uygulamaları olduğu.
Diskinizi açıp içindekileri seçip özelliklere basarsanız hepsini ölçmesi bayağı uzun zaman alacaktır. Basit disk kullanımı görme uygulamalarından bazıları NTFS zımbırtıları kullanarak birkaç saniyede yapıyor bunu. 1 dakikada 35 GB'a kadar gelebildi Windows. Diğerinin 30 saniyede 200 GB'a geleceğini biliyorum.

Geri
Yukarı