Çözüldü NTFS SSD'ye İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mustafa3301

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar ben zamanında bilgisayarı ilk aldığımda bilgisayarımda sadece 1 TB HDD vardı ve buna Windows 10 kurduk ve sistemimi geliştirmek adına 500 GB NVMe M.2 SSD satın aldım ve bilgisayarıma yerleştirdim. İlk taktığımda işletim sistemini en baştan ona yüklemek aklıma gelmedi ve NTFS formatında biçimlendirdim kullanmak için. Fakat şu an işletim sistemimi bu SSD'ye kurmak istiyorum fakat oldukça güçlük çekiyorum. Ayrıca 1 TB HDD'nin içindeki bilgileri de kaybetmek istemiyorum.
Acaba HDD'nin içindeki işletim sistemini silip yerine SSD'ye kurmanın bir yolu var mı? Varsa nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
USB'ye ISO yazdırıp hazırlıyorsun. Sonra HDD'yi bilgisayardan çıkarıp sadece NVMe SSD varken kurulum yapıyorsun. Sonra yedeğini SSD'ye al. HDD'yi biçimlendir.
Allah aşkına sen Windows'u format atmadan taşısana. Ama hiçbir dosyaya dokunmayacaksın. Yüklü uygulamalar, resimler ayarlar her şey kalacak Windows SSD'ye geçecek. Yapsana?

Basit Acronis True Image ile :D Komple imaj alıp SSD'ye kurdurcaksın :D Böylece formatsız Windows SSD de açılıcak :D

Peki benim güzel ve canım kardeşim. Sen 1 TB'lık bir imaj üretip o imajı yedekleyin nasıl 500GB'lık bir Disk'e yazacaksın? Bana bunu açıklar mısın?

Arkadaşım orada demişki 1 TB HDD içindekileri demiş kaç GB dolu olduğunu söylememiş. Elbette 1 TB tamamı doluysa 500'e zaten sığdıramazsın 1 TB SSD lazım ona da mantıken düşünmen gerekti.

Burda mantık falan kullanmaya gerek yok. Eğer elinde gerçekten işe yarayan bir çözüm yok ise ön yargıya varma.
Arkadaşım orada demişki 1 TB HDD içindekileri demiş kaç GB dolu olduğunu söylememiş. Elbette 1 TB tamamı doluysa 500'e zaten sığdıramazsın 1 TB SSD lazım ona da mantıken düşünmen gerekti.

Burada mantık falan kullanmaya gerek yok. Eğer elinde gerçekten işe yarayan bir çözüm yok ise ön yargıya varma.

Ön yargılıkla alakası yok ben çözüm sundum. Admın 300 GB doluysa yine taşır SSD'ye sonuçta kaç GB dolu olduğunu bilmiyoruz. Bilseydik farklı çözümler sunardık SSD değiştirmek gibi sen araştırmana devam et bence daha.

Yeni konular

Geri
Yukarı