NTLite ile yaptığım dosyada herhangi bir hata var mı?

@AJFA Hocam Kaspersky açıkken değerler böyle. ISO'da hiçbir gereksiz uygulama yok. İsterseniz ISO'yu da atabilirim ama biraz uzun sürebilir.

Ben de büyük kısmını çözdüm.

unknown.png

Sanal makinede benimki böyle gözükmekte halbuki Microsoft uygulamaları var.

Dosya Ekleri

• a.png
    a.png
    80,2 KB · Görüntüleme: 39
Teker teker neleri düzenlediniz, neleri değiştirdiniz öğrenmem zor olacak. Ne tavsiye versem boş yani.
Bu videomdan yararlanın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca @OgnitorenKs 'in söylediği yöntemi uygulayın ISO'yu NTLite'a yükledikten sonra:
Screenshot_1.png

Son düzenlediğim Home ISO'su:
Screenshot_1.png

Teker teker neleri düzenlediniz, neleri değiştirdiniz öğrenmem zor olacak. Ne tavsiye versem boş yani.
Bu videomdan yararlanın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca @OgnitorenKs 'in söylediği yöntemi uygulayın ISO'yu NTLite'a yükledikten sonra:
Eki Görüntüle 926316
@AJFA Hocam zaten sizin verdiğiniz videodan yararlandım genellikle. Uygulama arama ve mesaj bildirimleri olmazsa olmaz benim için. Ama zaten onların o kadar fark yaratacağını sanmam. Hocam size iki sorum var cevaplarsanız sevinirim.

1. Windows Update yapmadan önce RAM kullanımı %30 civarlındaydı. Windows Update 21H1 03 Toplu Güncelleştirmesi benim ayarlarımı bozmuş olabilir mi?

2. Shell arama ne oluyor?

Olabilir, emin değilim.

Shell arama bu oluyor:
Eki Görüntüle 926333
Hocam çok teşekkürler. Bir daha düzenlemeyeceği deneyeceğim. Sizin ISO'larınız da Uygulama arama ve mesaj bildirimleri olsa sizinkini kullanırdım :)

@Tseenka Hocam acaba sizde ESD olarak sıkıştırdığınızda saatlerce bekletiyor mu? Ben de çok uzun sürüyor da.

Hocam çok teşekkürler. Bir daha düzenlemeyeceği deneyeceğim. Sizin ISO'larınız da Uygulama arama ve mesaj bildirimleri olsa sizinkini kullanırdım :)

@Tseenka Hocam acaba sizde ESD olarak sıkıştırdığınızda saatlerce bekletiyor mu? Ben de çok uzun sürüyor da.

Yaklaşık olarak 35 dakika beklemiştim, hangi ayarlar hatırlamıyorum. :D

ESD olarak sıkıştırdığınızda saatlerce bekletiyor mu? Ben de çok uzun sürüyor da.
Bilgisayarınızın ne kadar güçlü olduğuna göre değişir. Normal ISO'ya göre daha uzun sürüyor, evet. Fakat düşük bilgisayarlarda da bu süre daha da uzayabiliyor.

ISO'yu UUP Dump sitesinden rehberimde olduğu gibi indirirseniz zaten ISO'nun varsayılan boyutu 4 GB'ı geçmiyor. Düzenleme doğru yapıldığında boyutu da düşüyor zaten.

Bilgisayarınızın ne kadar güçlü olduğuna göre değişir. Normal ISO'ya göre daha uzun sürüyor, evet. Fakat düşük bilgisayarlarda da bu süre daha da uzayabiliyor.

ISO'yu UUP Dump sitesinden rehberimde olduğu gibi indirirseniz zaten ISO'nun varsayılan boyutu 4GB'yi geçmiyor. Düzenleme doğru yapıldığında boyutu da düşüyor zaten.
Yaklaşık 1.5 GB RAM kullanıyor işleme başladığında. Bilgisayara ellemiyorum daha da uzamasın diye :D Teşekkürler tekrardan.

Geri
Yukarı