Çözüldü "ntoskrnl.exe" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XBaroas

Decapat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle bilgisayarım 1 haftadan beri mavi ekran verip kapanıyor (arkadan oyun ve Google'dan muzik açtığımda) sorunun kaynağını öğrenmek için bazı uygulamalar yükledim ve bana ntoskrnl.exe olabileceğini söyledi bu dediğimiz ntoskrnl.exe hatasından nasıl kurtulurum bilen birisi yardım edebilir mi?

Son düzenleme:
Çözüm

Olay raporlarının çoğunda Gaming service hatası var, zira mavi ekranlar bundan olabilir mi? düşünüyorum.

Dump dosyanda xvdd.sys sürücüsü geliyor. Game Pass'in yüklenmesi iki sürücü yükleyen yeni bir Oyun Hizmeti uygulamasını (Microsoft.GamingServices) ekler xvdd.sys hangi XVD Disk Sürücüsü (MS Gaming Filesystem Driver) gameflt.sys Oyun Filtresi (MS Gaming Install Filter Driver).

Xbox veri dosyaları yerel Xbox Sanal Disk kapsayıcı biçimlerinde (xvd) saklanır ve bu sanal disk sürücüsü daha sonra oyunları yüklemek ve erişmek için kullanılır.

Eğer böyle bir sorun varsa bu diskten kaynaklanıyor olabilir. Tabii kullanmadan görmek lazım açıkçası.
Hocam peki sürücüler gider mi ve benim bilgisayar FreeDOS yapsam Windows silinir mi?

Sürücüden kastın ne? C diskin var, D (yedekleri koyacağın disk) oluşturacaksın. Format esnasında diskleri biçimlendireceğin bölüm gelecek ve Windows'u kuracağın ayrıca sıfırlayacağın disk bölümünü biçimlendireceksin. C diski yani, içindeki her şey silinecek. Tüm sürücüler dahil. FreeDOS yaparsan Windows silinir tabii ki. FreeDOS ayrı bir işletim sistemi.

Sürücüden kastın ne? C diskin var, D (yedekleri koyacağın disk) oluşturacaksın. Format esnasında diskleri biçimlendireceğin bölüm gelecek ve Windows'u kuracağın ayrıca sıfırlayacağın disk bölümünü biçimlendireceksin. C diski yani, içindeki her şey silinecek. Tüm sürücüler dahil. FreeDOS yaparsan Windows silinir tabii ki. FreeDOS ayrı bir işletim sistemi.

Bunu Windows'un kendi formatlamasi ile yapabilir miyim?

Geri
Yukarı