ntoskrnl.exe kaynaklı mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Benal

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım Lenovo Ideapad 330.
I5 8300H
Gtx 1050
20gb ram
256 gb ssd
Mavi ekran aldığımda kaynak olarak driver power state failure diyor. Sebebi de ntoskrnl.exe kaynaklıymış. Yaklaşık bir ay önce de aynı durumla karşılaştım fakat dün tekrar ortaya çıktı. Şu an tek kullanabildiğim aygıt mause. Klavyemi kullanamıyorum ve cihazı şarj da edemiyorum. Bir süre sonra da bu hata kaynaklı kapatıyor kendini. Tahmin edebileceğiniz gibi şu an açamıyorum bile şarjı bittiği için.
Sebebi nedir, nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz? Bilgisayarın teknik kısmı hakkında az bilgim var bu yüzden diğer başlıkları pek anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Yok mu yardım edebilecek birisi?

Son düzenleme:
Dump dosyalarını paylaşma imkanınız var mı? Bilgisayara erişebiliyor musunuz?

Dump dosyalarını paylaşma imkanınız var mı? Bilgisayara erişebiliyor musunuz?
Evet şu an erişebiliyorum. Dün yeniden kullanılır hale geldi ama eminim ki bir daha yapacak aynı hatayı. Dosyaları birazdan paylaşacağım.

Minidump dosyalarım nedense silinmiş. Aynı hatayı bir daha aldığım zaman atabilirim ancak. Dün Lenovo internet sitesinden BIOS güncellemesi yaptım. Gelmiş ancak bakmasam göremeyecektim sanırım. Daha sonra da donanım taraması yaptım, ortalama 2 saat sürdü ve donanımsal bir sorun olmadığı sonucu çıktı. Ne kadar doğrudur bilemem ama. Defenderdan tarama yaptım,oradan da bir şey çıkmadı zararlı bileşen olarak. Yüksek ihtimalle bu işlemleri yaparken silindi minidump dosyaları da. Aynı hatayı tekrar aldığım an buraya gelip dosyaları atacağım.
Hocam 20 GB RAM'i siz mi taktınız fabrika çıkışı mı?
Servis aracılığı ile ben taktırmıştım. Fabrika çıkışı değil yani.

Geri
Yukarı