Çözüldü "ntoskrnl.exe" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Telemnar92

Picopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık bir haftadır ''ntoskrnl.exe" mavi ekran hataları alıyorum. Bir çok yol denedim lakin bir çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler.

Sistem:
Windows10
CPU: AMD Ryzen 3600.
GPU: MSI Radeon 5700XT.
Mobo: MSI B450 Tomahawk.
RAM: Kingston 8 GB HyperX Predator.
SSD: WD Blue 500 GB SATA.
HDD1: WD Blue 1TB.
HDD2: Toshiba 2TB.

Denediğim yöntemler:
Temiz windows kurulumu.
Sürüm 1903
Sürüm 1909
SFC /scannow.
DISM.exe /Online /cleanup-image /scanhealth.
DISM.exe /Online /cleanup-image /restorehealth.
Bios sıfırlama.
Bios güncelleme
Eski sürüm bios'lar.
Memtest.
Windows bellek tanımlama.
Prime95 işlemci testi.
HDD Tune testi.

Minidump

Çözüm
Aldığınız hataları görüyorum rapordan ilk başta dediğim gibi sorunun kaynağı disk ve ekran kartı.
HDMI ile bağlı kartınız değil mi? DP kablonuz varsa monitör destekliyorsa onunla bir bağlamayı deneyin.
Diskinizi de farklı porta takmayı deneyin anakart kitabına göre.
En son aldığım Mavi ekran
Defender kapatın kapalı değilse.
Aida64 hala kaldırılmamış.

C:\Windows\SysWOW64\drivers\HWiNFO64A.SYS
Bu dosyayı da silin güvenli modda.
B450 Tomahawk anakart.
Ryzen 5 3600 CPU'da Intel ayarı olur mu?

Intel olmasının önemi yok. Bir bakın kontrol edin denemekden bir zarar gelmez. CPU configiration bölümü varsa orada kontrol edin bakın varsa önünde Intel yazmayan şekilde bu iki ayar kapatın öyle deneyin.

EIST
C-States

Intel olmasının önemi yok. Bir bakın kontrol edin denemekden bir zarar gelmez. CPU configiration bölümü varsa orada kontrol edin bakın varsa önünde Intel yazmayan şekilde bu iki ayar kapatın öyle deneyin.

EIST
C-States
tamam bakıyorum hemen.

EIST
C-States

EIST şeklinde bir ayar yok
Gloabl C-State Control Auto'dan disabled yaptım
Arkasından

Mavi ekran yedim iki kez.

Son düzenleme:
Hocam bu sorunun AIDA64 ile alakası yok.
Var.
Mavi ekran yedim iki kez.
En başta dediğim gibi diskle ilgili sorun var. Ancak konu yoğunluğundan söylemeyi unutmuşum, 5000 serisi ekran kartlarında sorun var aldığınızdan beri yapıyorsa değiştirin NVIDIA bir kartla.
Boşta duran SATA kabloları bir sorun teşkil etmez bir yere değmiyor ve güç bağlantıları da çıkarılmışsa.
Kullandığın disk şu an hangisi ise onda sorun olabilir.
Aida64 önceden yüklediysen kalıntısı kalmış yüklemediysen farklı tanımlama aracı yüklü onu kaldırın. Bilmiyorsanız imzamdan Aida64 sonucunu paylaşın. Ek olarak defender yerine farklı bir AV kurun.

Söylemeyi yine unuttuğum Win 10 1903 kullandığın gözüküyor. 1909'a güncelleyin.

Var.

En başta dediğim gibi diskle ilgili sorun var. Ancak konu yoğunluğundan söylemeyi unutmuşum, 5000 serisi ekran kartlarında sorun var aldığınızdan beri yapıyorsa değiştirin NVIDIA bir kartla.
Boşta duran SATA kabloları bir sorun teşkil etmez bir yere değmiyor ve güç bağlantıları da çıkarılmışsa.
Kullandığın disk şu an hangisi ise onda sorun olabilir.
Aida64 önceden yüklediysen kalıntısı kalmış yüklemediysen farklı tanımlama aracı yüklü onu kaldırın. Bilmiyorsanız imzamdan Aida64 sonucunu paylaşın. Ek olarak defender yerine farklı bir AV kurun.
AIDA64 Yüklemedim hiç bir zaman
Ekran kartını 1.5 senedir kullanıyorum hata 1-2 haftadır var,son 5 gündür yoğun şekilde.
Bilgisayara 2 kere format attım 2 günde defender'dan önce Nod32 kuruluydu en son formattan sonra kurmadım.
1903+1909 iki sürümü'de denedim ikisin'de de hatayı alıyorum.

Denediklerinizi sormuyorum, uygulamanız gerekenleri söylüyorum. Öncekiler bizi ilgilendirmiyor.
Nod32 sağlam bir AV değil. Format sonrası Kaspersky, Bitdefender, DrWeb benzeri sağlam AV'lerden birini kurun.
Aida64 kurmadıysan ne yapacağınızı da belirttim yukarıda.

Denediklerinizi sormuyorum, uygulamanız gerekenleri söylüyorum. Öncekiler bizi ilgilendirmiyor.
Nod32 sağlam bir AV değil. Format sonrası Kaspersky, Bitdefender, DrWeb benzeri sağlam AV'lerden birini kurun.
Aida64 kurmadıysan ne yapacağınızı da belirttim yukarıda.
Buyrun bu Aida64 Raporum:

Buyrun bu Kaspersky Raporum:

Şu an Windows 10 1909 sürüm güncel şekilde görünüyor denemediğim sadece 2004 sürümü
Onu da güncelleştirmelerde indir ve yükle şeklinde göremiyorum.

Buyrun bu Aida64 Raporum
:D Yüklemedim deyip Aida64 sonucu paylaşıyorsunuz? Size yükleyin diyen oldu mu?
Buyrun bu Kaspersky Raporum:
Rapor isteyen olmadı farklı AV yükleyin dedik.
Şu an Windows 10 1909 sürüm güncel şekilde görünüyor denemediğim sadece 2004 sürümü
Onu da güncelleştirmelerde indir ve yükle şeklinde göremiyorum.
Evet şimdi 1909 olduğu anlaşıldı 2004'e gerek yok. Aida64 kaldırın.

:D Yüklemedim deyip Aida64 sonucu paylaşıyorsunuz? Size yükleyin diyen oldu mu?

Rapor isteyen olmadı farklı AV yükleyin dedik.

Evet şimdi 1909 olduğu anlaşıldı 2004'e gerek yok. Aida64 kaldırın.
Aida 64'ü yeni yükledim yanlış anlamışım kusura bakmayın bilemedim.

Geri
Yukarı