ntoskrnl.exe mavi ekran hatası

ikalem

Decapat
Daha fazla  
Mavi ekran hatası alıyorum. Windows en son surumu ve driverlarım kuruludur.

Sistem:
AMD Ryzen 3500X.
G.Skill 16 GB flare X DDR4 3200MHz.
Crucial 1TB BX500 SSD.
Gigabyte B450M S2H.

Minidump dosyayı ekledim.
Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: One Drive baslangıçta çalışmasını da durdurdum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazda donanımsal bir sorun olmasaydı mavi ekran alacağınızı düşünmüyorum. Düzelmezse format atmayı deneyebilirsiniz ya da garantiye göndermeyi. Bazı mavi ekranlar donanımsal olmuyor ama sizinki donanımsal gözüküyor.

BIOS sürümünüz sıkıntılı sanırsam. Yanlış hatırlamıyorsam daha geçen gün F60c sürümü varken şu an hala en güncel sürüm F51 olarak gözüküyor. Bence F51 sürümüne tekrar geri geçin.

BIOS sürümünüz sıkıntılı sanırsam. Yanlış hatırlamıyorsam daha geçen gün F60c sürümü varken şu an hala en güncel sürüm F51 olarak gözüküyor. Bence F51 sürümüne tekrar geri geçin.

Beta sürüm vardı, dün başka bir arkadaş için sürüm kontrol ederken görmüştüm ancak bu sabah baktığımda ben de göremedim. F60c sürümü betaydı. Muhtemelen 1-2 gün içerisinde güncelleme gelecektir. Downgrade her anakart desteklemiyor, beklemesini ve yayınlanacak sürümü denemesini öneririm.

@Enes3078. Enes attığım mesaj ise şu şekildeydi:

Son olarak şu dosyayı da kontrol edebilir misiniz?
Güvenli Mod'da sisteminizi açın ve ilk mesajımda belirtmiş olduğum DDU rehberini uygulayın. Daha sonra ise anakartınızın sayfasından Chipset sürücünüzü güncelleyin.

Evet şimdi kontrol ettiğimde ben F60 kurmuştum ama sitede F51 düşürmüşler.

Güvenli Mod'da sisteminizi açın ve ilk mesajımda belirtmiş olduğum DDU rehberini uygulayın. Daha sonra ise anakartınızın sayfasından chipset sürücünüzü güncelleyin.

Güvenli Mod'da sistemi başlatıp hem dahili (AMD) hem de harici (NVIDIA) driverları kaldırıp driverları tekrar kurdum ama sorun değişmedi. Son olarak AMD chipset driver tekrar kurdum. Şimdilik bir sorun gözükmüyor. Kontrol edip geri dönüş yapacağım, ilgilenen bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
İlk mesajlarım kusura bakmayın.

Güvenli Mod'da sisteminizi açın ve ilk mesajımda belirtmiş olduğum DDU rehberini uygulayın. Daha sonra ise anakartınızın sayfasından chipset sürücünüzü güncelleyin.

Dünden beri yaptığım çalışmalarda mavi ekran hatası almadım.
Sorun anakartın chipset driverında imiş.

Yaptıklarımı kısaca özetlemek gerekirse:
1- BIOS güncellemesi (Gigabyte yaptığım güncellemeyi geri almış :-( )
2-Memtest86 ile RAM testi.
3-HD sentinel ile SSD testi.
4- Güvenli modda cihazı başlatıp DDU ile önce harici sonra dahili ekran kartlarının deriverlarını kaldırdım. Önce ekran kartının driver güncelledim sonra anakart chipset driver güncelledim ve sorun en son adımdaki chipset güncellemesiyle bitti.

Emeği geçen @ViooYa, @Enes3078 ve @Assecreed çok teşekkür ederim.
Sorunu çözerken bile çok şey öğrendim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı