Ntoskrnl.exe nedir?

Ninj4hakan

Centipat
Daha fazla  
Bu şey her neyse diskin %100 kullanımına sebep oluyor. Nasıl cozeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şey her neyse
Benzer isimlerde virüsler olabildiği gibi gerçek "ntoskrnl.exe" işletim sistemine ait en temel bileşendir. Yazılımın donanım ile iletişim kurmasını sağlayan aracıdır. O olmadan işletim sistemini de çalıştıramazsın. %100 disk kullanımı bilgisayarda kurduğun yanlış bir sürücü veya virüs taraması kaynaklı olabilir. Bunları kontrol et.

1637733225937.png

hep mavi ekran olarak çıkıyor ntoskrnl.exe hatası
Yanlış sürücü kullanıyorsunuzdur büyük ihtimalle.

Benzer isimlerde virüsler olabildiği gibi gerçek "ntoskrnl.exe" işletim sistemine ait en temel bileşendir. Yazılımın donanım ile iletişim kurmasını sağlayan aracıdır. O olmadan işletim sistemini de çalıştıramazsın. %100 disk kullanımı bilgisayarda kurduğun yanlış bir sürücü veya virüs taraması kaynaklı olabilir. Bunları kontrol et.

Eki Görüntüle 1224432
Hocam bende mavi ekran olarak çıkıyor
Ram arızalımı sizce

Birde hocam MemTest kesin sonuç verir mi?
MemTest tüm bellek adreslerine tekrarlı veri yazıp kontrol ettiği için, evet verir diyebiliriz. Tabi sistem çalışırken başka bir aksaklık varsa (işlemci arızası, hatalı sürücü vb. gibi) bu ayrı bir konu.

Memtest tüm bellek adreslerine tekrarlı veri yazıp kontrol ettiği için, evet verir diyebiliriz. Tabii sistem çalışırken başka bir aksaklık varsa (işlemci arızası, hatalı sürücü vb. gibi) bu ayrı bir konu.

Hocam HDD test ettim, onda da sorun yok. Ekran kartım güncel. Ethernet falan driverlerimin hepsi güncel.
Hocam bilgisayar açılışında bir kere mavi ekran veriyor. Sonrasında bilgisayar kaç saat açık kalsa bile vermiyor. Çok değişik bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı