Numara taşıma ayda bir yapılabiliyor mu?

Elassar

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Vodafone tarifemdeki taahhüt bitmek üzere. İyi tarifelerden yararlanabilmek için bildiğiniz gibi yeni gelenlere sunuyorlar bu tarifeleri.
Bu yüzden hattımı Turkcell faturasıza taşıyıp 1 ay kullanıp tekrar Vodafone'a dönmeyi düşünüyorum. Bu yapmak istediğim işlem için 1 yeterli oluyor mu yoksa yeni gelen sayılmak için başka operatörde daha uzun bir süre mi kalmak gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vodafone ve Turkcell için 1 ay yeterli oluyor, Türk Telekom ise 3 ay istiyor, ama ilk ay 30₺ fazla ekleyerek faturaya, yeni müşteri tarifelerine geçiş yapabiliyorsunuz.

Taşınıyor ama 3 aydan önce taşımalarda, "yeni müşteri" paketlerine sahip olamıyorsunuz diye biliyorum. Yani yeni gelenlere sunulan avantajlı fiyatlar olmuyor. Bayi böyle demişti en azından.

Bu işlerdeki karışıklığı da başka hiçbir yerde görmedim. Standartı ya da kanunu nedir hiçbir şekilde net bir bilgi yok. Ben devir sonrasında hattımı taşımak istedim. 6 gündür bekliyorum. Bir bayi taşıyamazsın diyor, diğeri taşırsın diyor. Biri 10 gün bekleyeceksin, diğeri ise 90 gün diyor. Müşteri temsilcisi öyle bir şey yok, talep oluşturdum bayiden al diyor. Bayi sistemde yok, yarın gel diyor. Ertesi gün temsilci bayiyi aradık, işlemi halledecek, hattını alabilirsin diyor. Hattı almaya gidiyorsun, bütün bilgileri alıyorlar, (nedense artık) 3 gün sistem bekletiyor, 3 gün sonra hattı alacaksın diyor. Herkes kısacası bir şey diyor ama kimse bir şey bilmiyor. :D

1 ay yeterli.

Hocam ben 1 ayda geçmiştim.
Sen 1 ayda geçtiğinde yeni gelen tarifelerinden faydalanabildin mi?
Vallahi ben hiç 3 ay harici geçemedim.
Dostum sen hangi operatörler arası taşıma yaptın?
Vodafone ve Turkcell için 1 ay yeterli oluyor, Türk Telekom ise 3 ay istiyor, ama ilk ay 30₺ fazla ekleyerek faturaya, yeni müşteri tarifelerine geçiş yapabiliyorsunuz.
Vodofone ve Turkcell'de yeni gelen sayılmak için 1 ay yetiyor mu?

Son düzenleme:
Sen 1 ayda geçtiğinde yeni gelen tarifelerinden faydalanabildin mi?

Yeni gelen tarifesinden yararlandım mı hatırlamıyorum ama sanırım yararlandırmadım. 4 GB 40 TL ödemiştim. Sınava hazırlandığım için en az GB olan paketi istedim bunu verdiler. Sürekli SMS geliyordu TT'den bende SMS tanıtımı iptali için SMS attım geri dönüş olarak 5 TL'ye 10 GB paketi verdiler anlamadım bende aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı