Nutuk Hangi Yayından Alınmalı?

celebixd

Centipat
Merhaba. Nutuk alacağım ama hangisi olduğuna karar veremedim. İş Bankası veya YKY düşünüyorum ama YKY yayınlarında ağır bir dil olduğu ve sözlüksüz okunmadığı söylenmiş. İş Bankası'nın kitabı ise 400 sayfa daha az. Hangisini önerirsiniz?

Merhaba. Nutuk alacağım ama hangisi olduğuna karar veremedim. İş Bankası veya yky düşünüyorum ama yky yayınlarında ağır bir dil olduğu ve sözlüksüz okunmadığı söylenmiş. İş Bankası'nın kitabı ise 400 sayfa daha az. Hangisini önerirsiniz?

ataturk-un-butun-eserleri-30-cilt-1-1605892507.jpg

• Atatürk'ün bütün eserleri olarak 30 ciltlik, kaynak yayınları:
  • Nutuk ve Vesikalar, kaynak yayınları

Merhaba. Nutuk alacağım ama hangisi olduğuna karar veremedim. İş Bankası veya YKY düşünüyorum ama YKY yayınlarında ağır bir dil olduğu ve sözlüksüz okunmadığı söylenmiş. İş Bankası'nın kitabı ise 400 sayfa daha az. Hangisini önerirsiniz?
Ben bunu almıştım.

Çınar Yayınları´ndan da alabilirsin. Günümüz Türkçe´sine çevrilmiş tam metni içerdiği gibi fiyatı da daha uygun.

Günümüz Türkçesi yerine eski halini alın, zamanının cümlelerini okuyunca gözünüzde canlanıyor. Düz Türkçe ile olanlar hikaye okumaktan farksız gibi geldi bana, biraz da dil seviyenize de bağlı tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı