NVIDIA 3000 Serisi Fiyatları

3070'in o fiyata satılıp denildiği gibi 2080 Ti'dan daha iyi olması imkansız, kimse heveslenmesin.

Ray Tracing + DLSS destekli oyunlarda geçerli o performans artış olayı.

Mesela 3070, RT + DLSS olmadan 2K çözünürlükte 1080 Ti ile neredeyse eşit performans veriyor. Yani Battlefield 4 veya GTA V'de 3070 ile 1080 Ti arasında maksimum %10 civarı performans farkı olacak.

Nvidia bu seride FPS değil de Ray Tracing teknolojisine ağırlık vermiş.

Tahminimce Nvidia'nın kendi tasarımı olan kartı 4805 Tl ve vergiler dahil. Kartın fiyatı 499 dolar. Bu da güncel kur ile 3667 Tl yapıyor. MSI, ASUS ve Gigabyte tasarımları bu fiyatın üzerinde olacaktır. Fiyatları aşağı yukarı 2070 Super ile aynı olacak gibi. Aynı fiyattan gelmez diyen arkadaşlar bir şeyi unutuyor. Bu yeni tasarımlarda ve 7 nm sürecinde üretim maliyetleri düştü.

[
Almakla bitmiyor ki, besleyecek bir işlemci, besleyecek bir PSU ve hakkını verecek bir monitör gerekiyor.
Ayrıca o fiyata 2080 ti dan güçlü bir kart satılması nvidia tarafında imkansız.İnsanlar nasıl bu kadar gaza gelebiliyor anlamadım.2080 ti 10-15 k arası,3070 5k..Olur görünce söyleyeyim

Elbette değil,bir sürü 2080 super ,ti satan var,daha iyi olan 3070 alacakmış uyguna :d Yazık ediyorlar kartlarına..
Benim elimde şuan sıfır asus rog strix 2080super oc var satmak istiyorum da satmayım mi yani hocam? 3070 2080den daha güçlü olacakmış dediler de bu olay rtx performansı ile mi alakalı yani normal rtx kapalı oyunlar aşağı yukarı aynı fpsleri mi verecek demek istiyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı