Nvidia 344.75 sonrası notebook overclock engeli - overclock sorunu

oguzhantanrikulu

Hectopat
Daha fazla  
Asus x550jk Gtx 850m ile overclocklu olarak uzun süredir ısınmadan hiç bir sorun yaşamadan yaklaşık %10-20 daha performanslı oyun deneyimim vardı (farcry4 ultra 768p 30fps üzeri) fakat 1-2 ay önceki driver güncelleştirmeleri sonucu overclok özelliğinin kapatıldığını farkettim. Deneyerek son overclock'a izin veren driver versiyonunun 344.75 olduğu gördüm ama sorun şu ki sonraki driverlarda gelen mesela Dying Light oyun optimizasyonundan mahrum kalıyorum. Nvidia'nın forumlarında da şöyle bir konu buldum yalnız değilmişim:
https://forums.geforce.com/default/...s/gtx-900m-overclocking-with-347-09-347-25/1/
Sorunu bir şekilde çözebilmemiz mümkün müdür ? Güncel driverlar içerisinde overclock'u engelleyen dosyayı önceki(344.75) versiyonuyla değiştirsek ya da bir şekilde düzenleyebilirsek sorun çözülür ama bu nasıl yapılabilir ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı