NVIDIA 472.98 vs. 472.12

Y.Can Aydın

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba, bilgisayarımda şu an 472.98 kodlu driver kurulu ve bu driver beta ve arşiv sürücülerinde arattığımda çıkan driver. 472.12 kodlu driver ise eski driverım. Eski driverımda (472.12) ekran kartım boşta 32-35 arası seyrederken şimdiki driverda (472.98) 43-45 arası seyretmekte ve FurMark'ta daha fazla ısınmakta. Bu driverı silip eski driverı kurmalı mıyım sizce?

Not: Resimler ektedir.

Dosya Ekleri

• 54.PNG
    54.PNG
    255,7 KB · Görüntüleme: 66
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    128,9 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında çalışan herhangi bir uygulama var mı boşta iken?

Boşta iken çalışan uygulama yok çalışsa bile 40-45 bulmuyordu FurMark'ta bile etkili oldu öyle diyeyim bu driverı kaldırıp bahsettiğim driverı mı kurmalıyım.
Ekran kartında çalışan herhangi bir uygulama var mı boşta iken?

Normal NVIDIA driver kurma yerinde bu driverı gösteriyor. Beta ve arşiv driverlarında diğer Driver'ı gösteriyor. Onu anlatmaya çalışıyorum.

Dosya Ekleri

• 54.PNG
    54.PNG
    255,7 KB · Görüntüleme: 42
Hangi driverda sıkıntı yaşamıyorsan onu kur bence ama onun öncesinde Display Driver Uninstaller (DDU)
Bu konuyu takip edip mevcut driverları temizlemeni öneririm.
Tamamdır eski driverı kurdum şuan sıcaklıklar düştü teşekkür ettim
Hangi driverda sıkıntı yaşamıyorsan onu kur bence ama onun öncesinde Display Driver Uninstaller (DDU)
Bu konuyu takip edip mevcut driverları temizlemeni öneririm.

Ama bu sefer de NVIDIA Denetim Masası açılmıyor internetteki bütün denemeleri yaptım olmadı. Denetim Masası'na tıklıyorum yükleniyor işareti gelip gidiyor açılmıyor ama görev yöneticisinde açık gösteriyor anlamadım gitti.

Tamamdır eski driverı kurdum şu an sıcaklıklar düştü teşekkür ettim.

Ama bu sefer de NVIDIA Denetim Masası açılmıyor internetteki bütün denemeleri yaptım olmadı. Denetim Masası'na tıklıyorum yükleniyor işareti gelip gidiyor açılmıyor ama görev yöneticisinde açık gösteriyor anlamadım gitti.

Maalesef o konu hakkında bir bilgim yok dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı