NVIDIA 5 Mart'ta oyunculuğun geleceğini yeniden tanımlayacak

nexus2cee_invite.png

NVIDIA 5 Mart'ta düzenleyeceği bir etkinlikte büyük bir sürprizi olacağını açıkladı. Açıklananlara göre 5 yıldan fazla süredir bu iş üzerinde çalışıyorlarmış. Maxwell mimarisi ile 28 nm'nin sınırlarını zorlayan yeni bir GPU mu, yeni bir tablet mi, yoksa gerçekten herkesi şaşırtacak bir duyuru mu yapılacağı hakkında bir ipucu verilmedi.

Ekran kartı piyasasında ben atak beklemiyorum şahsen. Shield veya Mobil sektör için olabilir.

Bu sene de 28 nm'ye mahkumlar. TSMC açıklama yaptı geçenlerde "20 nm falan yok, ümitlenmeyin" diye.

28 nm de amma kurtulunamaz bir bela oldu ha! 2012 başından beri aynı üretim teknolojisindeyiz. 1996'da 3dfx Voodoo Graphics 500 nm iken 1999'da Ge-force 256 220 nm'de üretiliyordu. 2007'de Ge-force 8'ler 65 nm'ye ulaşmıştı. 4.5 yıl sonra 28 nm'ye gelindi. Bir daha da tık yok.

Bundan sonrası pek hoş gözükmüyor. Olağanüstü şeyler bekleyenler varsa hayal kırıklığıuna uğrayacaklardır. En iyimser ihtimalle silikondan kurtulmadan şok yaratacak ölçüde gelişme beklememek lazım.

merak uyandırıcı bir haber ama bir noktaya takıldım
tarih 03.03.2015 demiş yazıda da martın 3 ü demiş nwidia sen 5 mart demişsin :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı