Erdoğan: "10 Mart'ta seçim kararı alacağız."

Bunu hâlâ aklım almıyor anayasaya göre aday olamaz ama olacağım diyor ama muhalefetten 1 kişi de çıkıp aday olamazsın demiyor. Açıklayabilecek birisi varsa lütfen açıklasın bana. Çünkü hafife alınacak bir şey değil diye düşünüyorum bu yaptığı.
Belli mi olur? Belki aday olmaz...
Olursa da itiraz edilir elbette. YSK adamın kaybedeceğini bile bile Anayasa'yı yok saymayı göze alabilir mi?
Hele bir başvuru yapsın, YSK cevap versin de neler olacağını görelim bakalım.

Son düzenleme:
Belli mi olur? Belki aday olmaz...
Olursa da itiraz edilir elbette. Ysk adamın kaybedeceğini bile bile Anayasa'yı yok saymayı göze alabilir mi?
Hele bir başvuru yapsın, ysk cevap versin de neler olacağını görelim bakalım.

10 Mart'ta yapacaklar değil mi bu dediğiniz başvuruyu? Konu sahibinin paylaştığı habere göre öyle anlamdım ben yanlış anlamadıysam.

10 Mart'ta yapacaklar değil mi bu dediğiniz başvuruyu? Konu sahibinin paylaştığı habere göre öyle anlamdım ben yanlış anlamadıysam.
Hayır. 10 Mart'a kadar Meclis'in feshedilmesinden başka bir şey olmaz. Ondan sonra YSK'nin hazırlık yapıp 21 Mart'ta seçim takvimini yürürlüğe koyması lazım.
Meclis'te grubu olan partilere cumhurbaşkanı adaylık başvuruları için 5 günlük süre var. 26 Mart'a kadar başvurular alınır.
Seçmenden 100 bin imza ile aday olmak isteyenler 5 Nisan'da başvuru yapacak.
İmza aşaması da bitince YSK kesin aday listesini yayınlayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı