Nvidia 940M yerine 950M takılabilir mi?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Çözüm
Ekran kartım arızalı yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyordum.

Soketler aynı mıdır?
Bu durumda cihaza Reballing uygulanır ve BGA makinesi ile aynı model GPU lehimlenir. GTX 950M'in güç tüketimi 940M'e göre çok fazla olduğundan -iki katından fazla- 950M'e adaptör ve soğutma yetişmez ve GPU yanar.
Takılamaz çünkü ikisi de anakarta gömülüdür.

Soketler aynı mıdır?

Mxm slotu var ise bir ihtimal degisebilir ama 940m hic duymadim, degisse bile guc tüketimi ve isi degeri farki olucagi icin pek mantikli bir secenek gibi durmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Soketler aynı mıdır?
Bu durumda cihaza Reballing uygulanır ve BGA makinesi ile aynı model GPU lehimlenir. GTX 950M'in güç tüketimi 940M'e göre çok fazla olduğundan -iki katından fazla- 950M'e adaptör ve soğutma yetişmez ve GPU yanar.

Çözüm
Teşekkürler.

Dizüstülerde soket sistemi yok. Anakarta lehimle gömülüyor, lehimler ısıtılıp öyle sökülecek ve yenisi takılacak. Malesef farklı bir model takmanın imkanı yok.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı