NVIDIA 960M ve i7 5700HQ sıcaklık değerleri

T-Bad

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Öncelikle herkese selamlar. Oyunda ara sıra yaşadığım drop sorunu için MSI Afterburner uygulaması ile oyuna girdiğimde sıcaklık değerlerinin biraz anormal olduğunu gördüm. Cihazımın boştaki sıcaklığını bakmaya karar verdim. O da garip geldiği için buraya konu açtım. Sistemimde NVIDIA 960M ve i7 5700HQ bulunmakta. Sıcaklıklar normal mi, yoksa ben mi abartıyorum? Eğer sıcaklıklar normal değilse ne yapabilirim aklımda termal macun değiştirmek var çünkü 7-8 ay falan oldu değiştireli ve çok kaliteli bir marka kullanmamıştım. Bu sorun termal macun dışında bir şeyden kaynaklanmış olabilir mi? Eğer öyle ise sizce ne olabilir? Şimdiden yardımcı olacak insanlara teşekkür ederim.
Sistemimim boşta sıcaklığı:

+.png

Sistemimim oyuna girdiğindeki ilk sahip olduğu sıcaklığı:

ssf.jpg

Sistemimim oyunda geçirdiğim 1 saatlik süre sonrası sahip olduğu sıcaklık değerleri:

fff.jpg

Yardımcı olacak arkadaşlar için tekrardan teşekkürlerimi iletiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cidden mi ya ? Kaliteli dediğiniz nasıl bir şeydir, ne kadardır ? Şu durumda biraz zor kaliteli almam. Yine idarelik bir şey alsam ne olur ?

30 TL'lik Cooler Master macun da işini görür. Kaliteliden kastım çok da pahalı değil. Izgaraları ve fanları iyice temizlemeyi unutma.
Bütçe şu durumda sanırım maks 10 TL olur. Bu fiyata aldığım macunun yan etkisi veya hiçbir etkisi olmaması gibi bir durum söz konusu mu ? Eğer öyleyse bütçeyi biraz zorlarım ama sanırım o da en iyi ihtimalle 2 haftayı bulur. Bir süre daha böyle kullanmamın bir zararı olur mu ? Ya da kalitesiz diyebileceğimiz Termal Macun - İşlemci Pastası - Heatsink 3 Gr Tek Kullanımlık - n11.com şu ürünü kullanmamın ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı