Nvidia Ampere 12 Nisan'da Gelebilir

MSI2080TI.png

GTX 2070 ve 2080 modellerinin 12 Nisan'da çıkacağı dedikoduları dolaşıyor. Henüz net bir bilgi yok. Volta HBM2 teknolojisi üzerine tasarlanıyordu. Bu AMD'de olduğu gibi sanıyorum Nvidia tarafında da bazı gecikmelere ve karar değişikliklerine yol açmışa benziyor.

GTX 2070 ve 2080'nin GDDR6 olacağı söyleniyor. Volta mimarisinde olan "tensor core" teknolojisi çok pahalı ve oyuncuların asla kullanamayacağından dolayı, Nvidia Ampere'ye yeşik ışık yakmış görünüyor.

3.jpg

Daha erken gelir umarım. Madenciler yedi bitirdi piyasayı.
Kaynak
(2080Ti resmini PS ile yaptım henüz öyle bir ürün görülmedi)

2080 Ti için 1080 Ti'den en az %70 daha performanslı olacak denmiş. :eek: O zaman 2K 144 Hz monitöre bile bu fazla gelir. Buna ya 2K 240 Hz monitör alınır ya da 4K 144 Hz monitörler bununla birlikte çıkar.
4K 144 Hz Monitörlerin çıkacağını sanmıyorum, 4K 120 Hz için bile plan oluşturmamış şirketler var örneğin Viewsonic.

SLI desteği bir süre olmadan çıkartsınlarda kart alalım 1 aydır kart arıyorum.
Zor döneme denk gelmişsin umarım yeni seri erken çıkarda derdine çare olur.

Ben, fiyat konusunda olumlu düşünüyorum. Şu anki kartlar stok sorunu yüzünden pahalı haldeler. Ancak yeni ekran kartları ilk çıktığı zaman stok sorunu olmayacak. Bu yüzden daha uygun fiyatlarla gelecektir. Ancak çıktıktan 1 ay sonra ne olur onu bilemem.

Zamanında 2.5 bin tl'ye almadığım kart şu anda 4 bin tl'den fazla. Tahmini bir fiyat belirleyebilen var mı ?

Geri
Yukarı