NVIDIA ayarlarını performansa alınca GPU kullanımı ve FPS değişmiyor

sofaly

Hectopat
Daha fazla  
Merhablar. Düşük GPU kullanımı sorununu yaşıyorum. NVIDIA ayarlarını yüksek performansa da alsam yüksek kaliteye de alsam hem FPS aynı hem de GPU kullanımı aynı kalıyor.

2060 Super.
Ryzen 5 2600.

Dostum alakası yok. GTA V Full ayarlarda 40 FPS alıyorum ve GPU kullanımı düşük. RDR2 grafiklerini GeForce Experience ayarladı. Bu konuyu 20 kere açtım bu yüzden bunları biliyorum fakat bu anormal bir durum. Bir de dediğiniz yüksek sistem isteyen hikayeli oyunda grafikleri aşağı çekince FPS'de artmıyor.
GPU kullanımı düşükken, CPU kullanımı yüksek mi?

Hayır neredeyse tüm oyunlarda GPU kullanımı 40-60 arasındayken CPU 30. sadece CoD MW Remastered oyununda GPU kullanımı %99 CPU kullanımı %20.

Peki çözünürlüğün kaç? Ayrıca GPU kullanımı 40-60 dediğin oyunlar hafif oyunlar sanırım. Çünkü CoD, MW gibi oyunlarda %99 GPU, %20 CPU normal. Darboğaz yok.

Peki ana kartının modelini, kaç GB RAM olduğunu ve ekran kartının ne kadar ısındığını bana söyleyebilir misin?

Anakart B450M S2H.
RAM hem 16 GB hem 8 GB denedim ve tam olarak hiçbir fark yoktu.
Ekran kartını stres testine soktuğumda 83 dereceyi gördü fakat araştırdığımda kullandığım model için normal olduğunu gördüm.

Geri
Yukarı