NVIDIA Denetim Masası ayarları nasıl olmalı?

leftieaf

Hectopat
Makaleler
1
Oyunları en yüksek ayarlarda oynamayı seviyorum. Sorum şu ki ayarlar nasıl olmalı?
Ekran Görüntüsü (24).png
Gelişmiş 3D görüntü ayarları kullan seçtiğimde oyun içi grafik ayarlarına bir eklememi yapıyor. Ayarlarda FXAA MFAA var bunları açarsam daha iyi bir kalitemi sağlarım.

Son düzenleme:
Benim tercihlerimi kullan ve şuna önem veri seçerek kaliteyi seçebilirsiniz. Genelde FXAA MSAA gibi ayarlar pürüzlü görüntülerin daha pürüzsüz ve daha kesin hatlı olmasını sağlar. Aradaki farkı görmek için örnek olarak performansa ön izlemesiyle kalite ön izlemesini karşılaştırabilirsiniz.

Benim tercihlerimi kullan ve şuna önem veri seçerek kaliteyi seçebilirsiniz. Genelde FXAA MSAA gibi ayarlar pürüzlü görüntülerin daha pürüzsüz ve daha kesin hatlı olmasını sağlar. Aradaki farkı görmek için örnek olarak performansa ön izlemesiyle kalite ön izlemesini karşılaştırabilirsiniz.

Anti-aliasing oyun içi ayarlarda oluyor zaten, yani bu ayarları açtığımda oyun içi ayarlarımı hiçemi sayıyor yoksa bu ayarlarla birliktemi çalışıyor. Yani şunu kastetmek istedim;
MFAA açıkken FXAA, MSAA veya Anti-aliasing oyun içi ayarlarımı bozmadan birliktemi çalışıyor

Anti-aliasing oyun içi ayarlarda oluyor zaten, yani bu ayarları açtığımda oyun içi ayarlarımı hiçemi sayıyor yoksa bu ayarlarla birliktemi çalışıyor. Yani şunu kastetmek istedim;
Mfaa açıkken FXAA, MSAA veya anti-aliasing oyun içi ayarlarımı bozmadan birliktemi çalışıyor.

Evet birlikte çalışıyor.

Bence çok fazla oynamayın. Ben yabancı bir adamın çektiği videodaki gibi yapmıştım. Sonra FIFA 23 çok kasmıştı, oynanmıyordu. Önerim ayarlardan güç yönetim modunu maksimum performans yapabilirsiniz. Onun dışında çok ayrıntıya girdiğimde FPS düşüşleri ve takılmalar yaşadım. Tavsiye etmem.

Dosya Ekleri

• 1668800470492.png
    1668800470492.png
    91,2 KB · Görüntüleme: 124
  • Ekran görüntüsü 2022-11-18 224146.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-18 224146.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 132
Bence de çok kurcalamamak lazım ama bazı oyunlarda Ultra ayarlarda oynasam bile yine hafif tırtıklanma oluyor, MFAA FXAA açtığımda ise tırtıklanma sıfıra iniyor bunun en büyük farkını GTA 4 oynarken fark ettim oyunu en yüksek ayarlarda oynamama rağmen feci şekilde tırtıklanma vardı NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarları açtığımda ortadaki fark inanılmazdı tabii eski bir oyun olduğunu unutmamak lazım.

The Witcher 3'te de Ultra ayarlarda oynarken bu ayarları kullandığımda daha kaliteli deneyim sundu hafif olan pürüzlüğü sıfıra indirdi. Benim anlamadığım neden bu ek ayarlara ihtiyaç duyuluyor oyunun kendisi neden sunmuyor böyle ayarları.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı