Çözüldü NVIDIA Denetim Masası ekran bölümü neden görünmez?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

boobie

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba,
Yeni sistem topladım Ryzen 5 7600X ve 4070 Ti var. Ekran kartı sürücüsünü yükledim fakat NVIDIA denetim masasında ekran bölümü vs yok.
Yardımcı olur musunuz? Monitörümde DP kablosu ile bağlı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-23 004635.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-23 004635.png
    47,2 KB · Görüntüleme: 61
Merhaba,
Yeni sistem topladım Ryzen 5 7600X ve 4070 Ti var. Ekran kartı sürücüsünü yükledim fakat NVIDIA denetim masasında ekran bölümü vs yok.
Yardımcı olur musunuz? Monitörümde DP kablosu ile bağlı.
O işlemci APU sanırım. AMD ekran kartını devre dışı bırakırsan görünür.

Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartlarını bul. İşlemcinin APU sürücüsüne sağ tıkla ya da çift tıkla. Devre dışı bırak olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartlarını bul işlemcinin APU sürücüsüne sağ tıkla ya da çift tıkla devre dışı bırak olması lazım

Denedim hocam cihazı devre dışı bırak dedim. Görüntü gitti geldi fakat bu sefer de çözünürlük değiştirme gitti. Hertz 60 oldu ve dediğiniz şekilde ekran bölümü de gelmedi.

AMD Software üzerinden yapmayı dene ayarlarını, 7600X üzerindeki IGPU'ya göre ayarlanmış olabilir.

Bilmiyorum hocam. Ya araştırdım şu BIOS'tan integrated GPU kapattım şimdi de ekran gelmiyor monitörü açamıyorum BIOS'u mu sıfırlamalıyım ne yapmalıyım? Korkuyorum.

Geri
Yukarı