Çözüldü NVIDIA Denetim Masası ekran bölümü neden görünmez?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

boobie

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba,
Yeni sistem topladım Ryzen 5 7600X ve 4070 Ti var. Ekran kartı sürücüsünü yükledim fakat NVIDIA denetim masasında ekran bölümü vs yok.
Yardımcı olur musunuz? Monitörümde DP kablosu ile bağlı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-23 004635.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-23 004635.png
    47,2 KB · Görüntüleme: 61
@684918

Ne demek hocam. Technopat çözer😉

Ya hocam konu açmak yerine sorayım dedim yasak mı bilmiyorum ama fikrinizi almak istedim.

DP kablosunu taktım ama monitör çok geç açılıyor 47sn gibi bir süre. Önce sinyal alamıyor sonra uyku moduna alıyor kendini bir süre geçiyor sonra açılıyor isterseniz videosunu da atabilirim. Ne yapabilirim çözümü nedir kabloda mı sıkıntı vardır ekran kartında mı monitörde mi?
Oyunlarda da GPU kullanımım %0 görünüyor ne yapmalıyım?

@684918

Ya hocam konu açmak yerine sorayım dedim yasak mı bilmiyorum ama fikrinizi almak istedim.

DP kablosunu taktım ama monitör çok geç açılıyor 47sn gibi bir süre. Önce sinyal alamıyor sonra uyku moduna alıyor kendini bir süre geçiyor sonra açılıyor isterseniz videosunu da atabilirim. Ne yapabilirim çözümü nedir kabloda mı sıkıntı vardır ekran kartında mı monitörde mi?
Oyunlarda da GPU kullanımım %0 görünüyor ne yapmalıyım?
Düne kadar böyle bir sorun var mıydı?

Var hocam da dün bir şey olmaz demiştim bugün daha çok dikkatimi çekti özellikle ekran kartı kullanımı ve FPS düşüşü Valorant'ta Ryzen 5 7600X ve 4070 Ti ile 300 altına düşmem nasıl mümkün olabiliyor.

İstersen önce BIOS ayarını eski haline getirip tekrar DP kablosunu anakarta bağla. Eski ayarlara dön bir de öyle dene

İstersen önce BIOS ayarını eski haline getirip tekrar DP kablosunu anakarta bağla. Eski ayarlara dön bir de öyle dene.

Hocam dün anakarta bağlıydı. Acaba DP kablosunu yanlış yere mi takıyorum? Ekran kartı üzerinde 4 tane giriş var en soldakine taktım. Ya da direkt monitörle mi ilgilidir bilmiyorum ki.

Yani sistem yeni monitör yeni 47 saniyede açılması hiç doğal değil önce kendini uyku moduna alıyor 20sn bekliyorum falan sonra bir çizgi çıkıyor sol köşede sistem başlatılıyor.

Evet doğru takmışım HDMI yazana takmadım diğerleri DisplayPort zaten. Belki monitörün kendi sorunudur ne düşünüyorsunuz?
Düne kadar böyle bir sorun yoksa tekrar eski haline getirip öyle dene. En azından BIOS ayarını açtıktan sonra bir daha ellemene gerek yok tek yapman gereken kabloyu anakarta takmak çıkarmak

Düne kadar böyle bir sorun yoksa tekrar eski haline getirip öyle dene. En azından BIOS ayarını açtıktan sonra bir daha ellemene gerek yok tek yapman gereken kabloyu anakarta takmak çıkarmak

Dün de vardı hocam ya.

Onun dışında da sıcaklık değerlerini açtım sıvı soğutucum var 240mm işlemci sıcaklığı 70 derecelere çıktı bu normal mi bana absürt geldi.
Genel olarak sistemde bir sorunum mu var diye soruyorum kusura bakmayın değilse monitörü değiştireceğim çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı