Çözüm NVIDIA Denetim Masası Erişim Reddedildi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
GTX 970M GPU'lu yeni dizüstü bilgisayarını alıp hemen UEFI Windows 8.1 kuran arkadaşım bir sorunla karşılaştı. Bilgisayarındaki hiçbir oyun harici NVIDIA GPU ile çalışmıyordu. Üstelik en son 344.75 sürücüsünü kurduğu halde bu sorun düzelmiyordu.

Intel HD Graphics 4600 sürücüsünü güncelledik, 344.75 sürücüsünü silip temiz kurulum seçeneği ile tekrar kurduk, yonga seti sürücüsünü bile güncelledik ama nafile. Sorun çözülmüyordu.

2020 güncellemesi: Bu sorunu yaşayan kullanıcılar ilk olarak Windows 10 sürüm 1909'a geçsin!

çözüm:
  1. Bilgisayarı güvenli modda yeniden başlattık. (Windows 8'de bu süreç biraz karmşık, bu videoya bakabilirsiniz)
  2. DDU ile sürücleri kaldır ve yeniden başlat diyoruz.
  3. NVIDIA sürücüsü siliniyor ve bilgisayar yeniden başlıyor.
  4. Intel sürücüsünü sildiyseniz Intel sürücüsünü de yükleyin.
  5. Normal bir şekilde en son sürücüyü (mesela bu makaleyi yazarken 344.75) kuruyoruz ve sorun çözülmüş oluyor.
Artık hem NVIDIA denetim masası ayarları kaydedecek hem de oyunlarınız harici NVIDIA GPU ile çalışacak.

Buna rağmen NVIDIA GPU ile çalışmayan oyunlar varsa bu rehberimize bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selam abi. Bir şeyi anlayamadım. Şimdi yıl 2020 ve benim işletim sistemim Windows 7.mutlaka Windows 10 yapmak zorunda mıyım?(Bende bu sorun hala da devam ediyor).Cevaplandırırsan sevinirim🙂

Altı üstü bir sürücü sildiniz. Önce Intel'i kuracaksınız ki NVIDIA ortaya çıksın. Bilmiyorsanız bilgisayar kullanmayın. Emekliye ayrılıp gidin bir balıkçı kasabasına yerleşip balıkarı besleyin falan. Bizi de uğraştırmayın...

Selamlar bende aynı sorun var dediğiniz gibi yaptım öncelikli olarak ama Fallout 4'de açıyorum NVIDIA ile açmıyor gözüküyor ne yapabilirim @Silinen üye

Arkadaşlar bütün bunları yaptıktan sonra yine aynı sorunu alıyordum. Denetim masasında 3D ayarlarının yönetilmesi kısmında alt taraftaki açıklamada NVIDIA 3D ayarları, entegre grafik donanımı ile uyumlu değil diyordu. Sorun bilgisayarın kendini sessiz moda almasıymış. bunu düzeltmek için BIOS'a girip Configuration kısmında System performance mode seçeneğini değiştirmeniz gerekiyor. Biosunuzda bu seçenek yoksa eğer (laptoplarda) muhtemelen bilgisayarınızı anlık olarak sessiz/performans moduna geçirebileceğiniz fiziksel bir tuş vardır. Bu tuşa bastığınızda sorun çözülecektir

Geri
Yukarı