Çözüm NVIDIA Denetim Masası Erişim Reddedildi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
GTX 970M GPU'lu yeni dizüstü bilgisayarını alıp hemen UEFI Windows 8.1 kuran arkadaşım bir sorunla karşılaştı. Bilgisayarındaki hiçbir oyun harici NVIDIA GPU ile çalışmıyordu. Üstelik en son 344.75 sürücüsünü kurduğu halde bu sorun düzelmiyordu.

Intel HD Graphics 4600 sürücüsünü güncelledik, 344.75 sürücüsünü silip temiz kurulum seçeneği ile tekrar kurduk, yonga seti sürücüsünü bile güncelledik ama nafile. Sorun çözülmüyordu.

2020 güncellemesi: Bu sorunu yaşayan kullanıcılar ilk olarak Windows 10 sürüm 1909'a geçsin!

Çözüm:
  1. Bilgisayarı güvenli modda yeniden başlattık. (Windows 8'de bu süreç biraz karmşık, bu videoya bakabilirsiniz)
  2. DDU ile Sürücleri kaldır ve yeniden başlat diyoruz.
  3. NVIDIA sürücüsü siliniyor ve bilgisayar yeniden başlıyor.
  4. Intel sürücüsünü sildiyseniz Intel sürücüsünü de yükleyin.
  5. Normal bir şekilde en son sürücüyü (mesela bu makaleyi yazarken 344.75) kuruyoruz ve sorun çözülmüş oluyor.
Artık hem NVIDIA denetim masası ayarları kaydedecek hem de oyunlarınız harici NVIDIA GPU ile çalışacak.

Buna rağmen NVIDIA GPU ile çalışmayan oyunlar varsa bu rehberimize bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Monster Tulpar T5 V4.1, Nvidia GTX970M, Windows 8.1 Pro.
Ayarlar kaydedilmiyor, optimus düzgün çalışmıyor.
DDU ile silip yeniden yükledim yine aynı sonuç.
Sürekli değiştirmek zorunda kalıyorum her uygulamam için.

O kadar saçma sapan bişey yapmışım ki, GTX970 yükleyip durmuşum sürekli GTX970M yerine :D Söylediğin adımları yaptıktan sonra fark ettim. Otomatik geçişleri de yapıyor şu an sorunsuz. Teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuç 0 yazdığında anladım zaten bir şeyleri eksik yaptığını. Çünkü yöntem denedi ve çalışıyor...
Aslında dediklerinizi harfiyen yaptıktan sonra oluyor. Ama insanımız yanlış bir şeyler yapıyor olmuyor diyor. Bu site ve sizin sayeniz de bilgisiyar hakkında çok şey öğrendim teşekkürler.

@Recep Baltaş
Sürücüleri kaldır derken sadece nvdia sürücüsünümü yoksa inteli de kaldırıcak mıyız ? Aynı sorun başıma geldi eskiden yoktu deniyorum bakalım.

Edit: Sadece sağ tıklayıp yüksek performanslıyı seçersem NVIDIA ekran kartı ile açıyor. Diğer türlü entegre girdim nvdia denetim masasına ayarlıyorum yüksek performanslı ile başlat diye uygula diyorum uyguluyor ama başlatmıyor. Unutuyor galiba. Offf yok mu bir çözümü? PC monster aba 5 v1.1.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı