Nvidia Denetim Paneli için optimum ayarlar

Fevream

Hectopat
Yer
herhangi bir yer
Sistemim;
Lenovo Z510 Ideapad
Windows 10 Home Single Language 64 Bit
Intel(R) Core(TM) i5-4200M CPU @ 2.50GHz (4 CPUs)
6144MB RAM
DirectX 12
NVIDIA GeForce GT 740M
Yaklaşık Top. Bellek: 5037 MB
VRAM: 2009 MB
Paylaşılan Bellek:3028

Bu özelliklere göre Nvidia Denetim Paneli için optimum ayarlar nedir ?

Ekstra bir ayar yapmanıza gerek yok. Ben buna benzer çok konu gördüm. Bilgili arkadaşlar "Varsayılanda" kalmasını öneriyorlar.

Optimum ayar diye bir şey yoktur. Oyuna göre değişiklik gösterir. Genel olarak oyunlarda performans istiyorsan denetim masasının ana menüsünden performansa ayarlar isen genel olarak performans odaklı çalışır. Rahatlıkla oynayabileceğin oyunlarda bile görüntü kötü olur. O sebepten her oyunun ayarları ayrı olarak ayarlanması gerekir.

Genel ayarlarda şunları değiştirmen yeterlidir.
Kod:
Güç yönetimi modu: Maksimum performansı tercih et
Üçlü ara bellekleme: Açık
Diğer ayarları ise oyun profiline özel ayarlaman daha yararlıdır. Sorun yaşadığın oyunlarda sadece ayar yap.
Bazı dandik siteler tıklanma için ezbere FPS rehberi yapıyor. O ayarlar her oyunda istikrarlı çalışmıyor. Hatta bazı oyunların değerlerini de bozabiliyor.

Genel ayarlarda şunları değiştirmen yeterlidir.
Kod:
Güç yönetimi modu: Maksimum performansı tercih et
Üçlü ara bellekleme: Açık
Diğer ayarları ise oyun profiline özel ayarlaman daha yararlıdır. Sorun yaşadığın oyunlarda sadece ayar yap.
Bazı dandik siteler tıklanma için ezbere FPS rehberi yapıyor. O ayarlar her oyunda istikrarlı çalışmıyor. Hatta bazı oyunların değerlerini de bozabiliyor.
Gereksiz yere maksimum performans seçeneği seçilmemelidir. Açıklamasını okumadınız sanırım o özelliğin ne işe yaradığının. Varsayılan olarak kullanmak doğru olan grafik ayarları sadece oyun içerisinden yapılmalıdır tabi her oyuna göre de değişiklik gösterir sonuçta her ayar oyun içinden ayarlanamıyor denetim masasına da müdahale etmek gerekiyor bazen örnek olarak CS:GO.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı