NVIDIA, DLSS 3.5 sürümünü tanıttı

FSR 3.0 için çok beklentim yok benim özel bir donanım olmadığı için. Bence AMD FSR 3.0 ve FSR 3.1 gibi bir şey yapabilir FSR 3.0 tüm kartlara çıkar yine FSR 3.1 ise sadece 7000 serisi için olur ki bu olursa FSR 3.1'in çok oyun destekleyeceğini sanmıyorum FSR 2.0'ın fazla oyun tarafından desteklenme sebeplerinden biri de eski nesil kartları da desteklemesiydi. Benim düşüncem FSR 3.0 çok büyük bir fark yaratmayacak FSR 3.1 tarzı bir şey çıkarsa o bayağı fark yaratabilir ama o da 3.0'a göre daha az oyun tarafından desteklenir.

Bu DLSS 3.0 bahsedildiği kadar başarılı mı? Görüntü kalitesi doğal çözünürlüğüne göre kötüleştiği için kart alırken baktığım bir kriter değil ne DLSS ne de FSR.

En son 3070 Tİ ile DLSS 2 kullanmıştım RDR2 ve birkaç oyunda. Onlarda da dediğim gibi görüntü kalitesi bozulduğu için hiç ilgimi çeken bir teknoloji olmadı.

Şimdilerde yeni bir karta geçeceğim, amacım en iyi görüntü kalitesini elde etmek. DLSS'i göz önüne almama gerek var mı sizce?

Bu DLSS 3.0 bahsedildiği kadar başarılı mı? Görüntü kalitesi doğal çözünürlüğüne göre kötüleştiği için kart alırken baktığım bir kriter değil ne DLSS ne de FSR.

En son 3070 Tİ ile DLSS 2 kullanmıştım RDR2 ve birkaç oyunda. Onlarda da dediğim gibi görüntü kalitesi bozulduğu için hiç ilgimi çeken bir teknoloji olmadı.

Şimdilerde yeni bir karta geçeceğim, amacım en iyi görüntü kalitesini elde etmek. DLSS'i göz önüne almama gerek var mı sizce?
Saf gücü yüksek bir kart alıyorsan bence gerek yok. Ama dlss veya fsr gibi teknolojiler olmadan yüksek fps değerlerine çıkamayacak bir kart alacaksan tabi ki bunları da göz önünde bulundurman gerekir. (Dlss 3 yani Frame generation görüntüyü bozuyor mu bilmiyorum. Dlss ve fsr kaliteden ödün vererek fps arttırır ama Frame generation sanırım zaten olan değere zarar vermeden yeni kareler üretiyor. Bilen birisi açıklık getirirse sevinirim)

Masaüstüme FSR 3.0 beklerken dizüstüme DLSS 3.5 geldi. Teşekkürler AMD.

Bu DLSS 3.0 bahsedildiği kadar başarılı mı? Görüntü kalitesi doğal çözünürlüğüne göre kötüleştiği için

Evet. Ve bu sorun çözüldü. Native gibi kaliteli DLSS 3 ile.

Ben 2.el RX 6000'lerden veya RX 7000'lerden vazgeçeceğim sanırım. İleride RTX 4000'ler 2.ele düşük fiyata gelirse onlardan birini alacağım sanırım. Zaten çok oyun oynayan ve yüksek grafik ayar meraklısı değilim. GTX 1660 Super ile idare ederim. Bu NVIDIA'daki teknolojileri çok beğendim. AMD daha orta seviye ekran kartlarını bile çıkarmadı. FSR 3 de ortada yok. NVIDIA ise DLSS 3.5 çıkaracak. Umarım performans artışı çok olur.

1 saat önce şu kısa anlatım videosu yayınlanmış tanıtım ise yarın öğlen 3 gibi başlayacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1 saat önce şu kısa anlatım videosu yayınlanmış tanıtım ise yarın öğlen 3 gibi başlayacak.

Hocam RTX 2000 ve 3000 de gelecekmiş diyorlar bu DLSS 3.5 doğru mu sizce.

Hocam RTX 2000 ve 3000 de gelecekmiş diyorlar bu DLSS 3.5 doğru mu sizce.

DLSS 2.0 + Frame Generation = DLSS 3.0.

Bu şekilde ele aldığımız vakit şu ana kadar açıklanan kısımda Frame Generation ile alakalı bir şey olmadığı için evet, bu gelişmeden tüm RTX serisi kartlar faydalanabilir. Yine de erken konuşmamak lazım çünkü DLSS'in donanım desteği olan Tensör çekirdekleri RTX 4000 serisinde çok daha güçlü.

DLSS 2.0 + frame generation = DLSS 3.0.

Bu şekilde ele aldığımız vakit şu ana kadar açıklanan kısımda frame generation ile alakalı bir şey olmadığı için evet, bu gelişmeden tüm RTX serisi kartlar faydalanabilir. Yine de erken konuşmamak lazım çünkü DLSS'in donanım desteği olan tensör çekirdekleri RTX 4000 serisinde çok daha güçlü.

Birkaç tane kaynak gelecek diyor gelse bile 4060 Ti mı daha mantıklı olur yoksa 3070 mi sizce.

Birkaç tane kaynak gelecek diyor gelse bile 4060 Ti mı daha mantıklı olur yoksa 3070 mi sizce.

Frame Generation destekli oyunlarda 4060 Ti 3090'la kapışmaya başlıyor yani 3070 kafa tutabilecek bir kart değil hiçbir üstünlüğü yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı