NVIDIA DLSS çok abartılıyor

@Uchiha Shisui haklısınız her ne kadar DLSS en gelişmişi olsa da DLSS'in eski "Aman Allah'ım!" özelliği kalmadı çünkü bu özellik yayıldıkça yayıldi.

Ama DLSS en iyisi.
Kullanıcının yararına bir şey ve AMD'ye göre ciddi artıda bir teknoloji. Ama DLSS var diye RTX 3050'yi ya da RTX 2060'ı falan yüceltmeye çalışanlar görüyorum. Garibime gidiyor.

4K'da üst seviye ekran kartı kullanan birisinin DLSS ile işi olur mu sizce? Üst seviye kullanıcı için kart değiştirmek ya da bu konuda güncelleme yapmak daha kolaydır. Görüntü ölçeklendirmeye en çok giriş ve orta seviye kullanıcı başvurur. Zaten NVIDIA'nın tanıtımlarında da genelde RTX 2060 üzerinden "nereden nereye" içeriği baz alınıyor.

Evet mesela ben kullanıyotum RTX açinca FPS düşüyor o yüzden dlls kullanıyorum. NVIDIA 2060 konusunda abartmış satmak içindir tabii ki.

Arkadaşlar merhaba. RDR 2'yi sorunsuz bir şekilde Ultra grafiklerde 90 FPS civarı oynuyorum. Ekran kartım RTX 3060. DLSS teknolojisinin görüntüye ve performansa etkisini merak ettim. Test edip karşılaştırmak istedim. 10-15 civarı FPS artışı oluyor ama oyun oynanabilir seviyede olmuyor maalesef. Çoğu oyun kanallarındaki tanıtımda bakın hiçbir fark yok gibi pazarlanıyor. Atacağım fotoğrafta Arthur'un saçlarına bakın sadece :). Maalesef tamamen balon ve kullanılacak gibi değil.

Eki Görüntüle 1356778

Hocam DLSS'e böyle diyorsanız, NIS teknolojisine hiç bakmayın. Valorant'ta denedim 800x600'den farkı yoktu çözünülürlüğün.

RTX 3090 ile ayni performansmi veriyor ahaha.
RTX 3080 12 GB bile daha fazla FPS veriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilgi seviyen izlediğin videolardan belli oluyor zaten

1440p çözünürlükte CP 2077'de ve GOW'da DLSS kalite ayarını kullandım ve oyun içinde pek fark göremedim fakat kapalı ve açık ekran görüntüsü alıp dikkatli baktığımda anca gördüm.

Arkadaşlar merhaba. RDR 2'yi sorunsuz bir şekilde Ultra grafiklerde 90 FPS civarı oynuyorum. Ekran kartım RTX 3060. DLSS teknolojisinin görüntüye ve performansa etkisini merak ettim. Test edip karşılaştırmak istedim. 10-15 civarı FPS artışı oluyor ama oyun oynanabilir seviyede olmuyor maalesef. Çoğu oyun kanallarındaki tanıtımda bakın hiçbir fark yok gibi pazarlanıyor. Atacağım fotoğrafta Arthur'un saçlarına bakın sadece :). Maalesef tamamen balon ve kullanılacak gibi değil.

Eki Görüntüle 1356778
Control oyununda görüntü çok daha net oldu ben yaptığımda. Fps %60 falan artış gösterdi. Rdr 2 dlss ile alakalı değil anti asling teknolojisi ile alakalı. Malesef msaa hariç tüm anti asling seçenekleri görüntüyü bulaniklastiriyor rdr 2 de. Rdr 2 gibi bir oyunu rtx 3060 gibi bir kartınız varken dlss olmadan ,dx 12 seçeneği ile oynamanızı tavsiye ederim. Bu oyunun hakkı odur. Birde Hz 75 ve 144 yapınca görüntü bulanık oluyordu bende 60 Hz yapınca inanılmaz net oluyordu deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı