withblackrose

Hectopat
MSI GTX 1060 6 GB türünde bir ekran kartım var. İlk aldığım zamanlar sıkıntısız çalışırken bir gün oyun oynarken " ekran kartınızın sürücüleri çöktü, lütfen sürücüleri tekrar indirin" tarzında bir bildirim geldi ve bilgisayarım donup kapandı. O gün bugündür nereden baksanız 6 aydır bu sorun ile cebelleşiyorum. Aklınıza gelebilecek her türlü şeyi denedim fakat nafile. Eski driverlardan tutun yenilerine kadar hepsini denedim fakat olmuyor. Bunun farklı bir olayı var muhtemelen yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen edebilir mi çok mağdurum şu anda.

Defalarca format attım bazen format atınca sıkıntı 2-3 gün gidebiliyor ekran kartı sonrasında yine o sürücülerimin çöktüğünün bildirimini görüyorum ve yine her şey başa sarıyor.

Dosya Ekleri

• 22.PNG
    22.PNG
    47,3 KB · Görüntüleme: 81
  • 33.PNG
    33.PNG
    24,8 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, tavsiye edilen her şeyi yapmışsınız. Format da dahil. Ekran kartı arızalı gözüküyor. Yapabilirseniz VBIOS atıp deneyin. Şahsen ben hiç böyle bir şey yapmadım. Sonuçta kaybedecek bir şey yok.

Ekran kartını başka bir sisteme takıp denedinizmi onda da oluyor mu?

Bunu yapın eğer yine aynı hatayı aldıysanız ekran kartı bozulmuştur yenisi alın ama biraz pahalı olabilirler.

Ekran kartını başka bir sisteme takıp denedinizmi onda da oluyor mu?
Başka bir sistemde denediğimde sıkıntısız çalıştığını farkettim tabii uzun vadeli değildi bu denemem
MSI GTX 1060 6 GB türünde bir ekran kartım var. İlk aldığım zamanlar sıkıntısız çalışırken bir gün oyun oynarken " ekran kartınızın sürücüleri çöktü, lütfen sürücüleri tekrar indirin" tarzında bir bildirim geldi ve bilgisayarım donup kapandı. O gün bugündür nereden baksanız 6 aydır bu sorun ile cebelleşiyorum. Aklınıza gelebilecek her türlü şeyi denedim fakat nafile. Eski driverlardan tutun yenilerine kadar hepsini denedim fakat olmuyor. Bunun farklı bir olayı var muhtemelen yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen edebilir mi çok mağdurum şu anda.

Defalarca format attım bazen format atınca sıkıntı 2-3 gün gidebiliyor ekran kartı sonrasında yine o sürücülerimin çöktüğünün bildirimini görüyorum ve yine her şey başa sarıyor.
Denediğim başka bir şey ise ;
1050 ti taktım sıkıntısız çalıştı hiç bir hata vermeden.

Geri
Yukarı