NVIDIA: “Ekran Kartı Stok Sorunu 2021 Boyunca Devam Edecek”

RTX 30 serisi stok sorunu

NVIDIA, geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile oyuncuların 2021 boyunca ekran kartı stok sorunu ile boğuşacağını duyurdu. NVIDIA, GPU tedariği ve üretimi konusundaki sorunları ele alan bir açıklama yayınladı. Şirketin CFO’su Colette Kress, NVIDIA’nın bu hafta başlarında olan yıllık yatırımcı gününde yaptığı açıklamayla, ekran kartı stok sorununun 2021 yılı boyunca devam edeceğini duyurdu. Şirketin CEO’su Jensen […]

Devamı: NVIDIA: “Ekran Kartı Stok Sorunu 2021 Boyunca Devam Edecek”
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Bİşey söylıcem seneye dolar 10tl olursa şuankı fıyatlardan cok farkı olmıcak :( .

2022 çok iyimser tahmin olmuş. Ben 2023-2024 diye düşünüyorum. Çünkü Abd de yeni 50 milyar dolarlık paket imzalandı çip üretimi üzerine tesisler oluşturulması için. Bu tesisler de ancak 2 yılda tam üretim yapar hale geliyor. Malum şu an ether 2500 dolar civarında ve kripto para madenciliği nedeniyle stoklar 10 katına çıksa dahi anında eriyecektir çünkü ekran kartı üreticileri madencilerin hızına yetişemiyor. Madencileri doyuramıyorlar daha bugün 50 adet rtx 3080 arayan ve stok bulamamaktan yakınan birini gördüm. Farmlardan hiç bahsetmiyorum bile..

1660s'ini 4.5k'ya satmayan ben pişman değilim:D
Şark kurnazlığıyla fahiş fiyattan ekran kartlarını satıp haziran-temmuzda yeni ekran kartı almayı düşünenler beklesin şimdi 2 sene :D
Gidiyim de bir Warzone oynayayım ultra ayarlarda :D

Geri
Yukarı