NVIDIA GeForce 310M darboğaz olmayacak işlemci tavsiyesi

Bütçe
500 TL

Murat Molina

Femtopat
Yakında dizüstü bilgisayarımın işlemcisini değiştirmeyi düşünüyorum, anakartıma uyan işlemcileri buldum; Intel® Core ™ i5-540M İşlemci, Intel® Core ™ i5-580M İşlemci, Intel® Core ™ i7-720QM İşlemci, Intel® Core ™ i7-840QM İşlemci, Intel® Core ™ i7-820QM İşlemci, Intel® Core ™ i7-940XM İşlemci Extreme Sürümü, Intel® Core ™ i7-740QM İşlemci, Intel® Core ™ i7-820QM İşlemci, Intel® Core ™ i7-840QM İşlemci, Intel® Core ™ i7-920XM İşlemci Extreme Sürümü
Bunlardan sizce hangileri bilgisayarımı darboğaz yapmaz?
Sistemim; NVIDIA GeForce 310M, 6 GB RAM 1333 MHz DDR3, Lenovo moutcook anakart.
Şu anda kullandığım işlemci; Intel Pentium P6200 çift çekirdek 2.13 GHz.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    23,8 KB · Görüntüleme: 43
  • Adsız.png
    Adsız.png
    28,7 KB · Görüntüleme: 40
  • asf.png
    asf.png
    134,4 KB · Görüntüleme: 33
  • s.png
    s.png
    33,5 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplarda işlemci ve ekran kartı değiştirilemiyor diye biliyorum.

Degistiremezsiniz her modelle özellikle desteklediği bir model yoksa varsa sadece onları tadabilirsiniz.

Laptop mu? Laptopsa büyük ihtimal işlemci değişemiyor.

Evet Laptop işlemci değiştiriliyormuş, bilgisayarcıya sordum.

Ekran kartı evet değiştirilmiyor.

Yazdığım işlemcileri destekliyor

Nadir de olsa bazı modellerde işlemci değişimi mümkün. Fakat sizinki destekliyor mu onu bilmiyorum. Onun dışında yukarıda yazdığınız işlemcilerin her biri o ekran kartına yeterli fakat ben eski bir sisteme yatırım yapmanızı tavsiye etmiyorum. (Bu şekilde vidalı bir soket yapısı oluyor merak edenlere)

Dosya Ekleri

• resim_2020-10-23_132917.png
    resim_2020-10-23_132917.png
    53,6 KB · Görüntüleme: 31
Evet laptop işlemci değiştiriliyormuş, bilgisayarcıya sordum.

Ekran kartı evet değiştirilmiyor.

Yazdığım işlemcileri destekliyor.

Emin misiniz bu kadar çok destek veren bir laptop daha önce hiç görmedim işlemci elinizde kalmasın bir de hiçbir bilgisayarcıya güvenmeyin değiştirdim deyip RAM'i söküp verir elinize.

Emin misiniz bu kadar çok destek veren bir laptop daha önce hiç görmedim işlemci elinizde kalmasın bir de hiçbir bilgisayarcıya güvenmeyin değiştirdim deyip RAM'i söküp verir elinize.

NVIDIA 310M ekran kartı var bununla ne yapmayı düşünüyorsun da işlemci değiştirmek istiyorsun?

Aslında evet güvenmemek lazım, ben bilgisayar mühendisliğini kazandım da kullanacağım programlar içinde iyi bir işlemci lazım.

Geri
Yukarı