NVIDIA GeForce RTX 3070 Founder’s Edition’a İlk Bakış…

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
nvidia-geforce-rtx-3070-ekran-karti-technopat-2-1920x1080.jpg

NVIDIA GeForce RTX 3070 Founder’s Edition sürümü ile karşımızda, kutu açılışı, ilk bakış videosunu testlerimiz devam ederken sizlerle paylaşıyoruz… The GeForce RTX 3070, NVIDIA’nın 2. nesil RTX mimarisi Ampere ile büyük bir atılım. Ray Tracing yani ışın izleme yapabilen çekirdekleri ve makine öğrenimi algoritmalarından yararlanan Tensor çekirdekleri daha önceki Turing mimarisine göre çok daha gelişmiş […]

Devamı: NVIDIA GeForce RTX 3070 Founder’s Edition’a İlk Bakış…
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Testlere baktım bu gün gerçekten üzücü. Tomb Raider gibi bir oyunda 2080 Ti 2 FPS daha fazla alıyor. Diğer Oyunlarda'da 1-2 FPS bazılarında geçiyor. Tek fark CUDA çekirdeği oldu. Diğer üzüldüğüm konu ise 3600 işlemci ile darboğaz yapması. Bu kartı almak istiyordum. Üzdün bizi NVIDIA. Hüsran...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Diğer yabancı videolara baktım aynı sonuç :(

Testlere baktım bu gün gerçekten üzücü. Tomb Raider gibi bir oyunda 2080 Ti 2 FPS daha fazla alıyor. Diğer Oyunlarda'da 1-2 FPS bazılarında geçiyor. Tek fark CUDA çekirdeği oldu. Diğer üzüldüğüm konu ise 3600 işlemci ile darboğaz yapması. Bu kartı almak istiyordum. Üzdün bizi NVIDIA. Hüsran...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yani beklenti kişiden kişiye göre değişir.
Bence 500$ fiyat etiketiyle gayet iyi performans sergiliyor.
Darboğaz konusu da Ryzen 5. Nesil işlemcilerle çözülecektir.

Beklentiniz neydi ki? RTX 2080 Ti kartın karşılığı 3060 mı olmalıydı?

2K Ultra ayarlara oynarsın olur biter. En kötü bilemedin bas DSR 4K'yı. Ben eski nesillere üzülüyorum, özellikle 9. Nesil Intel'lere. İ7'sinde bile HT yok, bolca güç tüketimi var.

Ona göre bir daha 2k monitör almak lazım + işlemci almam lazım. Bu dolar kuruyla nasıl aliyim. Neyse artık 3060 bekleyeceğiz seneye...

Anladığım kadarıyla ürün fiyatlarına TL olarak bakıp karar veriyorsunuz.
Tıpkı Apple, Samsung'un yaptığı gibi 5G'ye geçtiğinde telefon fiyatına $200 zam yapmak yerine iPhone 12'de şarj aletini çıkartıp önceki nesil 4G'li iPhone 11 serisiyle aynı fiyata satmasına rağmen terliksileri "15 milyara telefon satıyor içinde şarj aleti yok" demesine benzettim.
Nvidia mimari teknolojisini geliştirip $1000' lık RTX 2080ti performansını $500'lık RTX 2070'le veriyor. Dolar fiyatlarını biliyorsan matematik bilmiyorsun; RTX 3070, RTX 2080ti'ın yarı fiyatına satılıyor.

Geri
Yukarı