Çözüldü NVIDIA görüntü ayarı nasıl olmalı?

• Konuyu başlatan Zue
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 777
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hocam başka oyunlarda nasıl bilemiyorum ama eski bilgisayarımda Minecraft oynarken bu ayarı yaptığımda oyun berbat bir hal alıyordu. Her yerde kesik kesik çizgiler dolaşıyordu.
Minecraft farklıdır hocam, ben CS-GO, Fortnite, Warzone, Witcher 3 gibi oyunlarda denedim, aynı ayarlarda full kalite modunda fortnite'da 110 fpslerde gezerken, performans modunda 125-130 arası gidip geliyordu ve benim gözüme hiçbir bozulma takılmamıştı yani yok denicek kadar az.

3D ayarlara gir ve FXAA açılı tut.

Minecraft farklıdır hocam, ben CS-GO, Fortnite, Warzone, Witcher 3 gibi oyunlarda denedim, aynı ayarlarda full kalite modunda fortnite'da 110 fpslerde gezerken, performans modunda 125-130 arası gidip geliyordu ve benim gözüme hiçbir bozulma takılmamıştı yani yok denicek kadar az.

3D ayarlara gir ve FXAA açılı tut.
Hocam görüntü ölçeklendirmesini açmalı mıyım? şu şekilde yaptım
1668707903426.png

Ayarları varsayılana alıp "3D uygulamaların karar vermesine izin ver" seçeneğini kullanmanızı tavsiye ediyorum. Oyun performansını ya da görüntü kalitesini arttırmak için oyun içi grafik ayarlarını değiştirebilirsiniz. NVIDIA Denetim Masasını Performans profilinde kullanırsanız oyun grafik ayarlarını ultraya alsanız bile kenar yumuşatma kapalı kalır ve tırtıklanmalar oluşur, oyundaki dokular çamur gibi olur.

Siz oynanılan oyunu oynanmaz bir hale getirmeye çabalıyorsunuz galiba.
Bizzat kendi deneyimlerim ile yorum yapıyorum, bu forumda kimse yanlış bilgi verme lüksüne sahip değil zaten isterse kendi youtubeden karşılaştırma videolarını izleyebilir. Aradaki farkı oyununa odaklı oynayan bir oyuncu fark etmez bile.

Geri
Yukarı