NVIDIA GT 555M Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)

alican66

Centipat
Selam arkadaşlar. Aygıt yöneticisi--Görüntü Bağdaştırıcıları--NVIDIA--Aygıt Durumu, Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43).
Windows 7 64 Bit işlemci Lenovo Y570 laptopumda CUDA özellikli NVIDIA GT 555M aygıtı mevcut. Onboard olarak Intel 3000 kullanıyorum.
-Sürücüler güvenli modda DDU ile silinip Intel, Intel Support assistant ile yüklendi. NVIDIA, GeForce ile yüklendi. Yüklemeler yapılmadan önce ccleaner ile kayıt defteri temizliği yapıldı.
-Sürücüler aygıt yöneticisinden kaldırıldı ve otomatik olarak Windows tarafından yüklendi.
-Aygıt, devre dışı bırakılıp etkinleştirildi. Sürücü güncelleştirildi, güncel olduğu bildirimi geldi.
-Windows Update yüklenmemiş güncelleme bulamadı.
-Nvlddmkm-patcher-1.4.8 kuruldu ve güncellendi.
-Bütün bunlar denenirken gerekli yerlerde bilgisayar yeniden başlatıldı.
-Birkaç kez format atıldı.
Gpu-z programında görüntü bu. Anladığım kadarıyla ekran kartı ölmüş durumda. İşlemci görüyor ama çalışmıyor. Ama gerçekten emin olamıyorum çalışıp çalışmadığına teknolojik aletlerle ilgili bilgim çok kısıtlı. Karantina sürecinde arkadaşımdan aldığım laptopta oyun oynayarak zaman geçirmeye çalışıyorum ama bu sorun büyük bir engel oldu. Sadece bu sorunu araştırırken bir sürü şey öğrendim bile :)
yardımcı olan ulaşırsa çok sevinirim, çok araştırdım, çok denedim. Öldüyse de öldü deyin lütfen ...
Herkese iyi forumlar, bu konu benim platforma üye olma sebebim oldu.

Son düzenleme:
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Bu sorunu ne zaman almaya başladınız? Büyük ihtimalle ekran kartınız ölmüştür diye düşünüyorum. Ama değilse; yazılımsal kaynaklı bir sorun ise BIOS update veya BIOS ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Bu sorunu ne zaman almaya başladınız? Büyük ihtimalle ekran kartınız ölmüştür diye düşünüyorum. Ama değilse; yazılımsal kaynaklı bir sorun ise BIOS update veya BIOS ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Geçmiş olsun.
Hoşbuldum. Laptop uzun zamandır inzivadaydı. 1 ay kadar önce format atıp fanını temizlettim ve açtığımda direkt bu sorun vardı ve uzun zamandır çözememiştim. Technopat.net e çok uğradım bu sırada ve buraya üye olup paylaşmakta bir sakınca görmedim.

İkisini de denedim. Deneyip yazmayı unuttuğum şeyler olduğunu düşünüyordum zaten. Yalnızca işlemcinin ekran kartını hala görüyor olması bir umuttu. Haklı olabilirsiniz, yorumunuz için teşekkürler.

Ne yaptığınızı biliyorsanız bilgisayarın tekrar içini açıp kontrol edebilirsiniz, belki sıkıntı başka bir şeyden kaynaklanıyordur.

Bios Update için öneri yöntem var mıdır acaba? Şu an düşündüm de onun update i sırasında bir sorun yaşamıştım.
Ne yaptığınızı biliyorsanız bilgisayarın tekrar içini açıp kontrol edebilirsiniz, belki sıkıntı başka bir şeyden kaynaklanıyordur.

Maalesef naptığımdan tam olarak emin değilim..

Geri
Yukarı