Nvidia GTX 1080 Resmen Çıktı ! Fiyatı 699$

Gece 4:00 da yayınlanan "Nvidia Special Event" adlı özel gösterimde kartın tanıtımı yapıldı.
180W TDP değerine sahip olan kartın performans bilgileri göz doldurdu. 2,5Ghz değerinde çalışan GDDR5X ramlari efektif olarak 10.000 değerinde çalışmakta. Referans tasarıma rağmen sağlam OC yapılabileceği de belirtilmiş.

1.JPG

Bilgilere göre GTX 1080 GTX980 SLI dan daha hızlı. GTX TitanX den de daha hızlı.
Mayıs 27 gibi raflarda olması bekleniyor. 699$ olarak açıklanan fiyatına bakarak Türkiye fiyatı ne olur bekleyip göreceğiz. Muhtemelen vergilerimizle birlikte 2599TL gibi bir rakamdan satışa sunulur.

Ekran Alıntısı.JPG

2.JPG

Resimde görünen oyun performansı ve güç tüketimi tablosu. 180W enerji tüketimi ile TitanX den performanslı bir kart. Aynı grafik eğimi doğrultusunda GTX 1060, GTX 1060Ti, GTX 1070 de kullanıcıları baya memnun edecek gibi görünüyor.​

Bir de son dakika da GTX 1070 duyuruldu. Yine TitanX den performanslı olduğu söylenerek fiyatı 449$ olarak açıklandı. Test sonuçlarını merakla bekliyoruz.

3.JPG

Bu rakamlarla GTX 970 GTX 980 ve GTX 980Ti fiyatlarında sağlam bir indirim bekliyorum. Veya piyasadan tamamen silinmesini.

Son düzenleyen: Moderatör:
EVGA alırsan EVGA Europa bakıyor servisine. Kartı aldıktan sonra EVGA'ya garanti kaydını oluşturuyorsun o şekilde 3 yıl uluslarası garantisi oluyor. Ancak Türkiye distiribütörü olan Vektron artık yurtdışından gelen kartlara destek vermiyor. Merkezi Almanya sanırım, oraya gönderiyorsun. Sorun varsa kartta direkt olarak yenisini gönderiyorlar. Burada tek sorun çıkabilecek şey değişim ürünü olarak gönderilen yeni karta bizim gümrük memurlarımızın tekrar vergi çıkarma ihtimali.

EVGA alırsan EVGA Europa bakıyor servisine. Kartı aldıktan sonra EVGA'ya garanti kaydını oluşturuyorsun o şekilde 3 yıl uluslarası garantisi oluyor. Ancak Türkiye distiribütörü olan Vektron artık yurtdışından gelen kartlara destek vermiyor. Merkezi Almanya sanırım, oraya gönderiyorsun. Sorun varsa kartta direkt olarak yenisini gönderiyorlar. Burada tek sorun çıkabilecek şey değişim ürünü olarak gönderilen yeni karta bizim gümrük memurlarımızın tekrar vergi çıkarma ihtimali.
Herhangi bir ülkeden alsak bile sorun olmuyor değil mi? Bir de eğer Almanya Evga'dan alırsak Vektron bakıyor mu?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vektron ülkeye sokmadığı hiç bir karta bakmıyor. Yurtdışından aldıysan ürün seri nosu ile EVGA'ya garanti kaydı oluşturuyorsun. Sorun çıkması halinde uluslar arası garantiye bakan Almanya'ya göndermek gerekiyor. Bu da 50-100TL arasında tutar. Aradaki farka değer mi tabiki değer ama ilk çıkan seri için geçerli değil bence. Çünkü ilk çıkan seride problemler olabilir. Sonraki serilerde düzeltilir hem fiyatlar da oturmuş olur.
Ben de 1070 için sabırsızlanıyorum ama acele etmemek için arkadaştan emanet GTX750Ti aldım gaza gelmemek için. Yoksa ekran kartı olmadan ilk çıkan 1070'e balıklama atlarım gibi geliyor. Kendimi frenlemek açısından ve yeni çıkan oyunlara erişim açısından iyi oldu benim için.

Vektron ülkeye sokmadığı hiç bir karta bakmıyor. Yurtdışından aldıysan ürün seri nosu ile EVGA'ya garanti kaydı oluşturuyorsun. Sorun çıkması halinde uluslar arası garantiye bakan Almanya'ya göndermek gerekiyor. Bu da 50-100TL arasında tutar. Aradaki farka değer mi tabiki değer ama ilk çıkan seri için geçerli değil bence. Çünkü ilk çıkan seride problemler olabilir. Sonraki serilerde düzeltilir hem fiyatlar da oturmuş olur.
Ben de 1070 için sabırsızlanıyorum ama acele etmemek için arkadaştan emanet GTX750Ti aldım gaza gelmemek için. Yoksa ekran kartı olmadan ilk çıkan 1070'e balıklama atlarım gibi geliyor. Kendimi frenlemek açısından ve yeni çıkan oyunlara erişim açısından iyi oldu benim için.
Yardımınız için teşekkür ederim. Peki 2. seriler GTX1070 için muhtemelen ne zaman çıkar? Bende şuanlık GTX750 Ti var ama yeni çıkan oyunları Low-Medium arası oynamak beni üzeceği için sadece GTA 5 ve WWE 2K16 oynayabiliyorum. Yeni oyunları da keşfetmek istiyorum.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Temmuz sonu gibi AMD kartların çıkmasıyla hem piyasa oturur, hem de sorunlu kart varsa belli olur. Asus ve Msı kartların tanıtımı Technopat tarafından da yapılır. Buna EVGA ve Gigabyte da eklenseydi güzel olurdu. Asus ve Msi güdümünde gidiyorlar malesef.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı