Nvidia GTX 1080 Resmen Çıktı ! Fiyatı 699$

Gece 4:00 da yayınlanan "Nvidia Special Event" adlı özel gösterimde kartın tanıtımı yapıldı.
180W TDP değerine sahip olan kartın performans bilgileri göz doldurdu. 2,5Ghz değerinde çalışan GDDR5X ramlari efektif olarak 10.000 değerinde çalışmakta. Referans tasarıma rağmen sağlam OC yapılabileceği de belirtilmiş.

1.JPG

Bilgilere göre GTX 1080 GTX980 SLI dan daha hızlı. GTX TitanX den de daha hızlı.
Mayıs 27 gibi raflarda olması bekleniyor. 699$ olarak açıklanan fiyatına bakarak Türkiye fiyatı ne olur bekleyip göreceğiz. Muhtemelen vergilerimizle birlikte 2599TL gibi bir rakamdan satışa sunulur.

Ekran Alıntısı.JPG

2.JPG

Resimde görünen oyun performansı ve güç tüketimi tablosu. 180W enerji tüketimi ile TitanX den performanslı bir kart. Aynı grafik eğimi doğrultusunda GTX 1060, GTX 1060Ti, GTX 1070 de kullanıcıları baya memnun edecek gibi görünüyor.​

Bir de son dakika da GTX 1070 duyuruldu. Yine TitanX den performanslı olduğu söylenerek fiyatı 449$ olarak açıklandı. Test sonuçlarını merakla bekliyoruz.

3.JPG

Bu rakamlarla GTX 970 GTX 980 ve GTX 980Ti fiyatlarında sağlam bir indirim bekliyorum. Veya piyasadan tamamen silinmesini.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD destekli diye +25 FPS daha fazla mı alıyor? Sizin ki mizah değil ki fanboyluk hadi onuda geçtim kahinlik geleceği görüyorsunuz galiba. AMD desteği olması sizin R9 280X ile GTX 970'ten daha fazla FPS alacağınız anlamına mı geliyor? Denk kartlarda AMD daha iyi FPS alıyor doğru ama birisi 800 liralık kartken diğeri 1500 liralık kart ve sen performansları neden eşit değil diyorsun aklın alıyor mu? Bu Bugatti ile BMW 320'yi hız olarak karşılaştırmak gibi bir şey.

@Asabi konunun başlığında fiyat yanlış yazılmış. 600$ olacak. Founders edition referans tasarımının erkenden satışa çıkacak hali. Bu durumda kart F/P oranı olarak çok güzel bir noktada olacak. Konuyu da resmen Nvidia vs Amd konusu yapmışsınız. Geçen senelerde ne oldu? Nvidia yeni nesil kartları erkenden çıkardı ve paraları topladı. Amd'nin 300 serisi çok geç geldi ve bu yüzden pazarda kart alacak kişi kalmadı. Amd'nin bu yüzden polarisleri doğru zamanda çıkartması lazım. Bana soracak olursanız ben büyük olasılıkla tercihi Nvidia tarafında kullanacağım. Eğer bir firma 5 yıl önce aldığım laptopun ekran kartına hala yazılım güncellemesi getiriyorsa o firma işini düzgün yapıyordur.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-05-09-17-12-12.png
    Screenshot_2016-05-09-17-12-12.png
    105,1 KB · Görüntüleme: 190
Arkadaşlar ne olursunuz sakin olun. Gerçekten gerek yok tartışmaya. Bırakın izleyelim iki firmada ürünlerini sürsün piyasaya. Sonra zaten karşılaştırmalar yapılacak ve kimin nesi iyi görmüş olacağız. İki firmanın da kendine göre güzel özellikleri var. Daha önce R9 380 kullandım şimdi de 980 Ti kullanıyorum. Kategoriler farklı olsa da ikisinden de çok memnun kaldım. İki firmayı da körü körüne savunmayalım çünkü ortada çok güzel rekabet var. Rekabet olduğu sürece de biz bundan daha çok faydalanacağız. Asla bir firmanın tekel olmasını istemem. Şu güzel forum ülkemizdeki herhangi bir foruma benzemesin. Kırmayalım birbirimizi.

Konu başlığı degistirilemiyor mu ? Her girişimde gözüme takılıyor.
@JaroxJamaica başlığı değiştirme şansınız var mı? Yanlış bilgi veriyor da.
Başlıkta yanlışlık yok gençler. 27 Mayısta resmi olarak satışa sunulacak kartın fiyatı 699$. Diğer markaların fiyatları henüz açıklanmadı. Nvidianın referans kartının fiyatı bu yani.
MSI ASUS EVGA gibi markalar fiyatlarını açıkladıklarında zaten onlar için ayrı konular açılır.

Tech
Başlıkta yanlışlık yok gençler. 27 Mayısta resmi olarak satışa sunulacak kartın fiyatı 699$. Diğer markaların fiyatları henüz açıklanmadı. Nvidianın referans kartının fiyatı bu yani.
MSI ASUS EVGA gibi markalar fiyatlarını açıkladıklarında zaten onlar için ayrı konular açılır.
Technopat in Gtx 1080 ve 1070 haberi
"GTX 1080, Titan X’ten iki katı daha performanslı olmasına rağmen Titan X’in çıkış fiyatı olan 999$ yerine sadece 599$’dan satışa sunulacak. "
GTX 1080’in bir de “Founders Edition” sürümü olacak. Bu sürümün fiyatı da 699$. Founders Edition, NVIDIA’nın artık referans tasarıma verdiği isim. Bu kartlar stok frekans ve NVIDIA soğutması ile gelecek fakat dileyen kullanıcılar overclock edebilecekler."

@selcuka MSRP yani üretici tavsiye edilen fiyatı 599$ olarak açıklandı ama henüz hiçbir firma fiyat açıklaması veya soğutucu tasarımı görseli paylaşmadı. Bundan dolayı şu an için GTX 1080 fiyatı bildiğimiz kadarıyla 699$.
Gönül ister ki daha düşük rakamlar olsun.

@selcuka MSRP yani üretici tavsiye edilen fiyatı 599$ olarak açıklandı ama henüz hiçbir firma fiyat açıklaması veya soğutucu tasarımı görseli paylaşmadı. Bundan dolayı şu an için GTX 1080 fiyatı bildiğimiz kadarıyla 699$.
Gönül ister ki daha düşük rakamlar olsun.
Nvidia firmalarla konuşup bu fiyatı oraya yazmıştır diye düşünüyorum. Her firmanın en düşük seviye soğutuculu ekran kartları bu fiyat seviyesinde olacaktır. Fakat Asus'un ROG serisinden kartlar, Msi'ın Lightning serisinden kartlar ve bunlar gibi kartlar daha yüksek fiyat seviyelerinde olacaktır.

Bir yıl önce sistem toplayacaktım fakat çeşitli sebeplerden dolayı toplayamamıştım. Sonunda Pascal'ın gelmesi çok iyi oldu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı