Nvidia GTX 1080 Ti RT performansını açıkladı

geforce-rtx-gtx-dxr-shadow-of-the-tomb-raider-performance.png

geforce-rtx-gtx-dxr-battlefield-v-performance-min.png

geforce-rtx-gtx-dxr-metro-exodus-performance-min.png

Sizce nasıl?

Bence burada turingin sadece et getirdiğini görüyorum acikcasi.(yaşından gereği pek bilgim yok.) 900 serisinden 1000 serisine geçerken ki atlamanın yanında bayağı düşük kalmış.

E ne anladık şimdi Pascal'a RT desteği gelmesinden? Satış politikası işte, beğenmezsen git RTX al diyor. Çok çakalsın Nvidia :)

Şu an 2060 alacak insanlar aynı paraya 1080-1080 TI ikinci el alsa çok daha mantıklı. Önceki serilerde 80 TI bir sonraki nesilde 70 serisi kartın gerisine kalırdı. 780 TI<970, 980 TI<GTX 1070 gibi ama bu nesilde bu sıçrama olmadı 1080 TI = 2080

Şimdi muhalif olmak istemiyorum ama ikinci el kart alırsam ya tanıdıktan alırım ya da güvenebileceğim birinden, bu dönemde kimse kartlara güvenmiyor. Ayrıca çoğu Mining'de kullanılmış.
70 serisi kartın gerisine kalırdı. 780 TI<970, 980 TI<GTX 1070 gibi ama bu nesilde bu sıçrama olmadı 1080 TI = 2080
Bence sadece 2060 için geçerli değil. AC Odyssey, BF5 ya da Metro'da 1080 performansı verebiliyor.
Şu an ki dönem, GTX 600 serisi ile 700 serisi.
Diğerlerine geçerli ama AMD'ye de bağlı bu dediğiniz. AMD eğer yarışacak kart yapmazsa ya da destekleyici(RT) kart o zaman kazıklanan tarafta oluyoruz. Acilen Navi'nin gelmesi gerek.
Nvidia zaten ekran kartlarıyla çok uğraşmak istemiyor çünkü 1NM'den sonra başka bir teknoloji bulması lazım. Şu an da AI'ye, otonom arabaya ve Server'lara yatırım yapıyor.

Mining doğru yapılırsa karta zararı olan bir şey değil. Nvidia kartlar için özellikle.
Benim 1080 ve 1070 lerden oluşan bir RIG’im vardı, şu an oyun bilgisayarımda kullandığım 1070’de 1 yıl kadar o RIG’de çalıştı. Kartların hiçbirinde sorun yoktu, hepsini ayrı ayrı test ettim en ufak bir performans kaybı yoktu.
70 dereceyi geçmedi kartlar, ekstra soğutma kullanıldı yani kendi fanları fazla yıpranmadı. Kaliteli PSU kullanıldı.
Bu şartlar altında miningin kartı yıpratmadığını kendim görmüş oldum.
Almayı düşünenlere yardımcı olması açısından yazıyorum, test ettiniz sorunsuz, garantisi de varsa rahatlıkla alınır.

Bazı arkadaşlar 1080 Ti RTX 2080'e denk demiş de bu bayağı iyimser bi yorum olmuş. 1080 Ti'ın dengi RTX 2070. RTX 2070 GTX 1080'den ileri de 1080 Ti'dan çok az farkla geride şu an için. Bunu değerlendirirken DLSS teknolojisinin ve RT'in şu an yaygın olarak kullanılmadığı benchmark testlerinin bu teknolojileri desteklemeyen oyunlarda yapıldığını da unutmayın. GTX serisine RT gelmesi elbette güzel bir şey teknolojinin yaygınlaşması açısından. RT benim için önemli değil diyorsan 2. el bulabilirsen 1080 Ti almak mantıklı ama RT ve DLSS teknolojisi yaygın olarak kullanılmaya başlanırsa eğer Turing mimarisi aradaki farkı çok büyük orandan açacaktır bunu da göz önüne alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mining doğru yapılırsa karta zararı olan bir şey değil. Nvidia kartlar için özellikle.
Benim 1080 ve 1070 lerden oluşan bir RIG’im vardı, şu an oyun bilgisayarımda kullandığım 1070’de 1 yıl kadar o RIG’de çalıştı. Kartların hiçbirinde sorun yoktu, hepsini ayrı ayrı test ettim en ufak bir performans kaybı yoktu.
70 dereceyi geçmedi kartlar, ekstra soğutma kullanıldı yani kendi fanları fazla yıpranmadı. Kaliteli PSU kullanıldı.
Bu şartlar altında miningin kartı yıpratmadığını kendim görmüş oldum.
Almayı düşünenlere yardımcı olması açısından yazıyorum, test ettiniz sorunsuz, garantisi de varsa rahatlıkla alınır.
Ekran kartı dediğin şey elektronik bir devreden ibaret ve üzerinde dirençler ve kondansatörler var ve bunların da belirli bir kullanım ömrü var. Mining'de kartın ömrünü bitiren şey fanlardan kaynaklanan bir şey değil ki, fanların da belirli ömürleri var. Mining'de kart devamlı yüksek performansta çalıştırılır fanlar sürekli yüksek performansta çalışır ısıyı harici soğutucularla düşürebilirsin tabi ki fakat kart devamlı yüksek performans çalıştığı için yüksek voltaj çekecek devre üzerindeki dirençlerden devamlı yüksek voltaj geçecek yüksek voltaj karşı direnç uygulayacak, kompansantörler ard arda dolup elektrik boşalımı yapacak bu devamlı yüksek performans devam edecek kartı yıpratan şey zaten bu. Fanlarla alakalı bir olay değil. Arkadaşlara da tavsiyem fiyatını gerçekten çok ucuza, uygun fiyata bulmadığınız taktirde kesinlikle Mining'de kullanılmış kart almamalarıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı