Nvidia GTX 650M oyunlarda donma sorunu

Bu da Aida64 rapor dosyası linki: Report.htm
RS2 değil, Win 10 RS2 ile formatlayın.
BIOS güncel değil güncelleyin:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/N56VZ/N56VZAS217.zip

Acaba mavi ekran hatası mı almam lazım bir kez daha o dosyanın gelmesi için ?
Öyle zaten. Ancak mavi ekran aldığınızda temizlik programı kullanırsanız onlar da silinir.
______
Temiz önyükleme yapın. Eset kaldır, Trend Micro kaldır.

error-scan-png.258457
Yanlış yapmışsın. Quick işaretli olmayacak tararken.

RS2 değil, Win 10 RS2 ile formatlayın.
BIOS güncel değil güncelleyin:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/N56VZ/N56VZAS217.zip

Öyle zaten. Ancak mavi ekran aldığınızda temizlik programı kullanırsanız onlar da silinir.
______
Temiz önyükleme yapın. Eset kaldır, Trend Micro kaldır.

Yanlış yapmışsın. Quick işaretli olmayacak tararken.
RS2 nedir bilgilendirir misiniz ? Ayrıca verdiğiniz linkle ne yapmam gerekiyor ? Son olarak da quick scan olmadan tekrar yapacağım.

RS2 build sürümdür. Kullandığınız RS1. Win 10 güncel olan kurulu değil kısaca.

Güncel olmadığını bildirdim onunla güncelleyeceksiniz. Nasıl güncelleneceği sosyalde bulunuyor zaten Ezflash ile güncelleyeceksiniz.
Hocam program kaldırdan trend micro kaldıramıyorum. Kaldır diyorum hiçbir tepki vermiyor. Başka kaldırma yöntemi var mı ? Ve şu anlık yanımda usb yok. Daha sonra hemen BIOS u güncelleyeceğim usb aldığım bir zaman.

(Düzenleme: Programı kaldırdım. BIOS'u da en kısa sürede güncelleyeceğim)

@Murat5038 Hocam tekrardan ''VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL'' mavi ekran hatası aldım ve bilgisayar yeniden açıldığında C/Windows konumunda Minidump dosyası mevcuttu ancak tıkladığımda klasörün içi boştu. Ben de tekrardan ''Gelişmiş sistem ayarları''ndan ''Başlangıç ve kurtarma''ya girdim. ''Sistem günlüğüne olay olarak yaz'' tik olarak işaretliydi. ''Tamam'' dedikten sonra böyle birşey çıktı. Daha önce sanal belleği kapatmıştım. Bu nedenle mi Minidump klasörünün içi boş oluyordu ?
Adsız.png

Sanal bellek açık olması lazım yoksa orada dediği gibi hatalar alırsınız. Sadece sebep bu değil yukarıda dediklerimi yaptıktan sonra güncel dumpları paylaşırsanız inceleriz.

Merhabalar. Uzun sürenin ardından tekrar bu konuya dönme ihtiyacı duydum. Bunun nedeni bilgisayarla okul zamanı pek ilgilenemedim. Bana bu sorunum hakkında vermiş olduğunuz tüm tavsiyeleri denedim. Bios'u da güncelledim. Nvidia sürücülerini defalarca kaldırıp temiz kurulumla tekrar yükledim. Sorunum öncesinden bir miktar çözülmüş durumda ancak şu an ki sorunum kısaca şöyle. Eskiden grafik kartıyla hangi oyunu açsam çok geçmeden oyun tak diye donar ve bilgisayar mavi ekran verirdi. Şimdi ise oyuna göre bu değişiklik gösteriyor. Örneğin, CS:GO oynarken hiçbir şekilde donma yok. Saatlerce oynayabiliyorum. Ets 2 oynarken kafasına ne zaman eserse donuyor ama çok nadir oluyor. Bazen saatlerce oynarım donmaz ama bazen de 5 dakikada donar. GTA 5 oynarken ise bazen 2 3 saat oynarım hiç sıkıntı olmaz. Ama bazen de 10 20 dk da bilgisayar donar ve oyun hata verir. Grafik kartımın ısınma problemi yok sıcaklık normal düzeylerde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı