Nvidia GTX 650M oyunlarda donma sorunu

Mavi ekranlar devam ediyorsa dumpları paylaşın demiştim. Devam etmiyorsa detayları açıklayın.
Hocam sorunu çözebildim en sonunda. Tekrar herşeyi baştan anlatıyim ki aynı sorunu olanlar faydalansın. Laptop'da 2 ekran kartı bulunmakta. Bir tanesi İntel'in VGA Ekran Kartı, diğeri ise Nvidia GT 650M Grafik Kartı. Yaklaşık 2 senedir grafik kartıyla ilgili problemim vardı. Hangi oyunu 650M ile açsam yaklaşık 5 10 dakika sonra donmaktaydı. Uzun uğraşlar sonucu ilk olarak Bios'u güncelledim. Daha sonra Nvidia GeForce Experience'ten sürücüleri güncelleyip temiz kurulum yaptım. Daha sonra Nvidia Denetim Masası'ndan ''Güç Yönetimi Modu'' ayarını ''Maksimum Performans'' olarak ayarladım. Şu anlık bir sorun kalmadı. Saatlerce oyun oynuyorum bir sıkıntı yok. Yardımlar için Technopat Forum ailesine teşekkür ederim.

Bu bilinen birşey zaten.
Bilinen birşey derken ne kastettiğinizi anlayamadım. Neden o zaman bu çözümü söylemek yerine haftalarca başka yollar aradık. Zannediyorum ki son gelen driver güncellemesi ve denetim masasındaki güç yönetim modunun ayarı sayesinde düzelmiş olabilir.

Çünkü yanlış ve eksik bir sürü şeyin vardı. Onları tamamladık ve en başta zaten yüksek performansta kullandığını yazmışsın. Yine dediğim gibi bu tür laptopları kullanan kişiler bu tür sıkıntıları olanlar yüksek modda kullanması gerektiğini zaten biliyor bunu seneler önce öğrettik. Sosyalde senelerce yazdık.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı