NVIDIA güncelleme sonrası FPS düşmesi

Mertllz

Hectopat
Dün CoD MW2 Online oynarken 120 ila 140 FPS arası oluyordu. Bugün NVIDIA yeni güncellemesini yaptım ve FPS 90'lara kadar düşüyor, hatta çoğu zaman ana ekranda 20'lere kadar geriliyor. Bir çözümü var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme sonrasında belki ekran kartının ayarları sıfırlanmış olabilir, kendi uygulamasından ayarlara bakmanızı öneririm. Size kendimin de yaptığı bir trick vereyim NVIDIA sürücü güncellemeleri sırasında GeForce Experience ile güncelliyorsanız güncellemeyi indirdikten sonra "Özel Kurulum" kısımına girerek alttaki "Temiz Kurulum" tikini açarak güncellemenizi öneririm. Bu sayede ekran kartının driver sorunları önemli ölçüde azalıyor. Ayrıca bu son güncelleme bende çok performans verdi. Windows 11 kullanıyorum ve Windows 11'deki GPU kullanım sorununu çözmüşler hatta çok iyi olmuş.

Aynısı bana da oldu, çok drop yiyordum, önceki driver'a geçtim düzeldi.
Eski sürümü yükledim fakat yine aynı sorunu yaşıyorum maalesef 120 FPS farklı yere tıklayınca birden 40 kadar düşüp hemen geri 120 130 çıkıyor

Eski sürümü yükledim fakat yine aynı sorunu yaşıyorum maalesef 120 FPS farklı yere tıklayınca birden 40 kadar düşüp hemen geri 120 130 çıkıyor
Oyunla ilgili olabilirmi diye düşündüm fakat dün gece hiçbir sorun yoktu

Güncelleme sonrasında belki ekran kartının ayarları sıfırlanmış olabilir, kendi uygulamasından ayarlara bakmanızı öneririm. Size kendimin de yaptığı bir trick vereyim NVIDIA sürücü güncellemeleri sırasında GeForce Experience ile güncelliyorsanız güncellemeyi indirdikten sonra "özel kurulum" kısımına girerek alttaki "temiz kurulum" tikini açarak güncellemenizi öneririm. Bu sayede ekran kartının driver sorunları önemli ölçüde azalıyor. Ayrıca bu son güncelleme bende çok performans verdi. Windows 11 kullanıyorum ve Windows 11'deki GPU kullanım sorununu çözmüşler hatta çok iyi olmuş.

Ben yarım saat önce kurdum daha oyunlarda denemedim ama silip temi kurulum yapayım mı ben hızlı kurulum yaptım da.

Geri
Yukarı