NVIDIA ile en uyumlu çalışan Linux dağıtımı hangisi?

Agshin

Femtopat
Daha fazla  
EOS kullanmıştım fakat ekranda yırtılmalar vardı. En uyumlu hangi distro çalışıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia'nın bir çok GPU serisi ve bu GPU'lar için farklı sürücü serileri var (nvidia-340-legacy, nvidia-390-legacy, nvidia-470-pp, nvidia-495-nfb). Hangi GPU'yu kullandığına göre sorunun cevabı değişebilir.

Nvidia'nın bir çok GPU serisi ve bu GPU'lar için farklı sürücü serileri var (nvidia-340-legacy, nvidia-390-legacy, nvidia-470-pp, nvidia-495-nfb). Hangi GPU'yu kullandığına göre sorunun cevabı değişebilir.
Ben Nvidia Geforce MX110 gpu kullanıyorum

Bu aygıt için nvidia-470 ya da nvidia-495 sürücüsünü kullanabilirsin. Hemen her dağıtımda bu aygıt için destek bulunuyor. İstersen PopOS'un Nvidia sürücüsü ile gelen sürümünü kur, en azından başlangıç için sürücü kurma derdiyle uğraşmazsın. Manjaro'da da Nvidia sürücüsü kurulu geliyor, non-free seçeneği ile kurulum yaparsan sorun yaşamazsın. Ubuntu tabanlı tüm dağıtımlarda, Nvidia sürücüsü ek sürücüler ya da sürücü yöneticisi aracıyla kolayca kurulabilir.

Bu aygıt için nvidia-470 ya da nvidia-495 sürücüsünü kullanabilirsin. Hemen her dağıtımda bu aygıt için destek bulunuyor. İstersen PopOS'un Nvidia sürücüsü ile gelen sürümünü kur, en azından başlangıç için sürücü kurma derdiyle uğraşmazsın. Manjaro'da da Nvidia sürücüsü kurulu geliyor, non-free seçeneği ile kurulum yaparsan sorun yaşamazsın. Ubuntu tabanlı tüm dağıtımlarda, Nvidia sürücüsü ek sürücüler ya da sürücü yöneticisi aracıyla kolayca kurulabilir.
Manjaro ile Endeavour os arasındakı farkı halen bulamadım

Manjaro sürümlerinde masaüstü ortamları kurulu geliyor, hangi sürümü indirdiysen o masaüstü ortamına sahip oluyorsun. Endeavour OS aynı işi kurulum sırasında yapıyor, seçtiğin masaüstü ortamını ve dağıtıma özgü yapılandırmalarını kuruyor. Endeavour OS paket listesinde de Nvidia-495 kurulu görünüyor, yani sürücü kurulumuna gerek kalmayabilir. DistroWatch.com: EndeavourOS

Yeni konular

Geri
Yukarı