NVIDIA ile uyumlu KDE Linux dağıtımı önerisi

Gentoo hariç hiçbir Linux dağıtımında NVIDIA ile sorun yaşamazsınız. Beğendiğiniz bir dağıtımda kalabilirsiniz.

Burada en doğru bilgileri paylaşıyorlar dediler geldik :)
Neymiş Gentoo ile NVIDIA arasındaki sorun?
7 ay Gentoo kullandım. Hiç NVIDIA yüzünden sorun yaşamadım (wayland kullanıyorum üstelik)

Ekran kartlarının kullanım alanı çok geniş. 13 yıl kullanmış olmanız pratik olarak çok bir şey ifade etmiyor.

Soyle ozetlemek istedim. Upstream sorunlari butun dagitimlari ilgilendirir. Eger iyi bir dagitim kullaniyorsan NVIDIA en uyumlu dagitimda nasıl calisiyorsa kullandığın dagitimda da oyle calisir. Gelistiriciler iskele babasi olarak bulunmuyor bu isin icinde, bir sorun ciktiginda fixliyorlar, bos bos beklemiyorlar yani. Ozellikle Gentoo upstream sorunlarinin en hizli fixlendigi dagitimlardan bir tanesi. Soyledigin şey alakasiz kacmis biraz, ozellikle Gentoo icin abes sayilir, insanlar Gentoo'yu sorun yasamak veya kod derlerken akan yazilari izlemek icin kurmuyorlar. Insan problemlerini cozuyor Gentoo. Hatta eger problem cokmekte ustalasmissan en kolay cozum saglayan dagitimdir kendisini bir kurulumu 20 yil formatlamadan kullanan insanlar gordum. Gentoo onlara bu imkani sagliyor, ozellikle programlarin kaynak kodundan derlenmesinin tonla avantaji var bu konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı