NVIDIA kart ile FreeSync açılır mı?

ThValix

Zeptopat
Daha fazla  
GTX 1650S ile açarsam sıkıntı çıkar mı?
Monitörüm FreeSync destekliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
FreeSync'in açılabilmesi için AMD ekran kartına ihtiyacınız var. NVIDIA ekran kartlarında ise monitörünüzün G-SYNC özelliği olması gerekiyor.

Dene gör. FreeSync destekli çoğu monitörde sıkıntısız G-Sync açılabiliyor.

Monitör üreticileri enayi mi ki de bir marka sadece G-SYNC monitör üretirken diğeri FreeSync monitör üretiyor?

Monitör üreticileri enayi mi ki de bir marka sadece G-SYNC monitör üretirken diğeri FreeSync monitör üretiyor?
Bilmiyorsanız şu konulara yazmayın. NVIDIA bir çok FreeSync monitör için destek veriyor. Hatta desteklediği modellerin listesi bile var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Timucin_34 FreeSync monitörler boş yere "G-Sync Compatible" sertifikası almıyor. Sertifika olmasa bile açılabiliyor fakat ne kadar uyumlu çalışır bilemeyiz.
Ben de bundan bahsediyorum kardeşim. Ne kadar uyumlu çalışır? Ben 4 sene önceki AOC monitörümde açamadım ve sattım. Gsync için LG monitör aldım ve özelliği ancak öyle açabildim. DisplayPort üzerinden bağlantı yaptım öncekinde de bunda da.

@Timucin_34 Nvidia ekran kartlarına FreeSync desteği yeni geldiğinde o zamana kadar çıkan monitörler buna uygun tasarlanmadığı için kiminde sorunsuz çalışırken kiminde uyumsuzluk sorunları oluyordu.

Şimdilerde çıkan neredeyse her monitör G-Sync Compatible sertifikasıyla çıkıyor. Markadan bağımsız olarak modele bağlı bir durum bu.

Siz direkt ilk baştan desteklemiyor diye girdiniz konuya.

Yeni konular

Geri
Yukarı