NVIDIA kontrol panelinde görüntüleme ayarları gözükmüyor

tancanfume

Picopat
Daha fazla  
Kontrol panelde sadece bu ayarlar var. Harici monitör bağladım ve bağlayınca gitti görüntüleme ayarları ama tekrardan laptop ekranına geçtiğimde geri geliyorlar.
Ne denediysem olmadı, ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-10 155132.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-10 155132.png
    94 KB · Görüntüleme: 8
Görüntüyü unutmuşum.

Attım geldi mi?

Hocam laptop ekran kartı paneli zaten böyle imzanızdaki cihazsa işlemcinize gömülü bir ekran kartı var ve Windows'ta gezerken o ekran kartını kullanır o yüzden panel normal. Harici monitörde öyle olmasının sebebini pek anlamadım harici monitöre taktığınızdaki paneli atar mısınız?

Hocam laptop ekran kartı paneli zaten böyle imzanızdaki cihazsa işlemcinize gömülü bir ekran kartı var ve Windows'ta gezerken o ekran kartını kullanır o yüzden panel normal. Harici monitörde öyle olmasının sebebini pek anlamadım harici monitöre taktığınızdaki paneli atar mısınız?

Hocam ben DisplayPort to Type-C kablo kullanıyorum şu an bunu yeni aldım. Öncesinde HDMI kablo kullanıyordum ve onda görüntüleme ayarları çıkıyordu. G-SYNC açabileyim ve 144'ten 165Hz'e çıkayım diye diye DisplayPort kablo alayım dedim 165Hz oluyor ama artık display ayarları gözükmüyor. G-SYNC'i bırak hiçbir ayar yok.

Budur hocam monitör

Hocam ben DisplayPort to Type-C kablo kullanıyorum şu an bunu yeni aldım. Öncesinde HDMI kablo kullanıyordum ve onda görüntüleme ayarları çıkıyordu. G-Sync açabileyim ve 144'ten 165Hz'e çıkayım diye diye DisplayPort kablo alayım dedim 165Hz oluyor ama artık display ayarları gözükmüyor. G-Sync'i bırak hiçbir ayar yok.

Budur hocam monitör.

G-Sync'yi açamazsın muhtemelen çünkü laptop ekran kartları G-Sync desteklemiyor. 144 Hz ile 165 Hz arasında neredeyse fark yok zaten ben de kendim tecrübe ettiğim için biliyorum. Bu yüzden de HDMI kablosuyla kullanmaya devam etmenizden yanayım.

G-Sync'yi açamazsın muhtemelen çünkü laptop ekran kartları G-Sync desteklemiyor. 144 Hz ile 165 Hz arasında neredeyse fark yok zaten ben de kendim tecrübe ettiğim için biliyorum. Bu yüzden de HDMI kablosuyla kullanmaya devam etmenizden yanayım.

Hocam laptop ekranında(NVIDIA GPU display) açabiliyordum.

Lap

Hocam ne demek istediniz anlamadım?

Laptopumun kendi ekranında harici monitör bağlamadan MUX Switch özelliği ile NVIDIA GPU display ekranına geçtiğimde görüntüleme ayarları açılıyordu ve G-Sync vs her şey vardı.
Yani laptopum kesinlikle destekliyor hocam G-SYNC'i

Lap.

Laptopumun kendi ekranında harici monitör bağlamadan MUX Switch özelliği ile NVIDIA GPU display ekranına geçtiğimde görüntüleme ayarları açılıyordu ve G-Sync vs her şey vardı.
Yani laptopum kesinlikle destekliyor hocam G-Sync'i

Hocam laptopun kendi ekranının G-Sync desteklediğini ilk kez duyuyorum. Harici monitörü DisplayPort'la bağladığınız zaman destekler ama laptopların çoğunda DisplayPort girişi yok.

Hocam laptopun kendi ekranının G-Sync desteklediğini ilk kez duyuyorum. Harici monitörü DisplayPort'la bağladığınız zaman destekler ama laptopların çoğunda DisplayPort girişi yok.

Cihazınızın tam modelini atar mısınız?

Geri
Yukarı