Nvidia mı AMD mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşlemcide de AMD ekran kartında da AMD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat Performans oranı olarak AMD'de çok sağlam ürünler var. Ayrıca AMD ürünleri NVIDIA'ya göre Türkiye'ye gelişte daha az fiyat artışı oluyor. Demek istediğim nvidia kartlar normal fiyatının çok üstünde satılıyor Türkiyede ama en azından benim şuana kadar aldığım AMD ekran kartları yurtdışındaki fiyatla hemen hemen aynıydı.
Yazılımsal olarak da AMD çok geride değil aslında Intel biraz daha sistemini oturtmuş.

Forum Nvidia fanboyu kaynıyormuş ta haberimiz yokmuş yahu. :D Eğer biri Nvidia veya Amd diyorsa bu konuda yeterli bilgisi yok demektir. Sorunun cevabı ise hiçbiridir. İki firmanın da fiyat aralığı, kullanım amacına göre alınabilir ekran kartları vardır. Bir bütçede Amd daha mantıklı iken bir bütçede Nvidia daha mantıklı gelebilir.
Haklısınız ama birde işte gereksiz derecede nvida fanboyu kaynıyor ortalık. Utanmasalar 280X'e karşı gt 630 önerecek seviyeye gelmiş olanlar var.

AMD Catalyst Omega ile AMD bir adım önde. Nvidia'nın ilk ekran kartı yakan sürücünün mucidi olduğunu bilmeniz gerek. (196.75 şüpheli olsa da, 320.18'in vRAM'leri yaktığı ispatlandı.)

AMD Catalyst Omega

Ayrıca her halükarda R9 280X > GTX770 tabi ki de. Zira R9 280X 700TL fiyatına inmişken GTX770 hala 900TL ve Nvidia bu kart için indirime gitmedi.

GTX770'den ucuza R9 290 satıldığını belirtmek isterim sevgili dostlar.
Powercolor R9 290 Turboduo Gddr5 4Gb 512Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

GTX770'den az pahalıya da MSI R9 290 Gaming mevcut.
Msi R9 290 Gaming Gddr5 4Gb 512Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Bir bitmedi şu 'amd mi nvidia mı' sorusu. Tutturmuşlar bir yazılım desteği, bu durum yıllar öncesinde kaldı. Bana göre f/p oranı önceliklidir, iki firmanın da bu oranda öne çıkan ürünleri bulunuyor.

Benim kararım Nvıdıa'dan yana. Kalitesi olsun, teknolojıleri olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı