Nvidia mı AMD mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben olsam 770'i seçerim çünkü Nvidia uzun ömürlülük, ek teknolojiler kalite ve performans gibi sebeplerle ezici özellikdedir ama bütçen yetmiyorsa r9'da alabilirsin.
Fanboy'luğun Nirvanasına ulaşmış arkadaş. Tamam şunu kabul edelim yazılım desteği gibi falan nvida da iyi buna bir şey dediğimiz yok. R9 280X ile GTX 770 aynı performansta kartlar bazen yer yer birbirlerini geçtikleri oluyor ama şuan ki duruma bakarsak R9 280X 3 GB VRAM'i olması sebebi ve günümüz şartlarında ki oyunlarında VRAM önemli olmaya başladığından ben 280X derim.

Haklı gibisin ama hala ikna olamadım. Nvdiacılar arkadaş doğru mu?

Uzun süre sistemini güncellemiceksen nvidia al. Nvidia kendini daha çok yeniler ve nvidia destekli oyunlar daha çok. Özellikle popüler online oyun oynayacaksan nvidia.

2-3 yılda bir sistem topluyorsan AMD daha karlı uzun vadeli olarak düşünürsen tabiki Nvidia ve ek olarak 2 yıl içinde BT de çok büyük yenilikler olacağı için ekran kartı olarak AMD tercih ederim ve yine 2-3 yıl sonra AMD'nin Nvidia'dan daha başarılı olacağı veya Nvidia'nın mı daha başarılı olacağı belli değil ne de olsa boynuz kulağı geçermiş diye ata sözü var :)

Hocam öncelikle nvidia dır. Sebebi nvidia da cad programı sıkıntı çıkarmaz kolay kolay ati takıla takıla açıyor. Bu kıyaslamam neye göre n53s laptop vardı sonra dan kasa topladım. 4670k r9 270x toxic var ve takılıyor cad de ve can sıkıyor bu durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yazılım konusuna bir netlik getiriyim. Nvidia yazılımı parça parça çıkarıyor, AMD ise tam olarak çıkarıyor onun için Nvidia'ya daha güncel diyorlar. Bakınız;
AMD Catalyst Omega

Fanboy'luğun Nirvanasına ulaşmış arkadaş. Tamam şunu kabul edelim yazılım desteği gibi falan nvida da iyi buna bir şey dediğimiz yok. R9 280X ile GTX 770 aynı performansta kartlar bazen yer yer birbirlerini geçtikleri oluyor ama şuan ki duruma bakarsak R9 280X 3 GB VRAM'i olması sebebi ve günümüz şartlarında ki oyunlarında VRAM önemli olmaya başladığından ben 280X derim.
Bir AMD kullanıcısı olduğumu belirteyim :) .

Forum Nvidia fanboyu kaynıyormuş ta haberimiz yokmuş yahu. :D Eğer biri Nvidia veya Amd diyorsa bu konuda yeterli bilgisi yok demektir. Sorunun cevabı ise hiçbiridir. İki firmanın da fiyat aralığı, kullanım amacına göre alınabilir ekran kartları vardır. Bir bütçede Amd daha mantıklı iken bir bütçede Nvidia daha mantıklı gelebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı