NVIDIA mı? AMD mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
AMD giriş seviye kartlarda F/P ürünler yapsa da üst seviyede Nvidia rakipsiz.

En yakın rakibinden 15W kadar fazla tüketiyor.
RTX 2060 bile 20W daha az yakıyor, en yakın rakibinin (GTX 1050 TI) iki katından fazla yakıyor o, hiç de öyle az yakmıyor.

AMD giriş seviye kartlarda F/P ürünler yapsa da üst seviyede Nvidia rakipsiz.
RTX 2060 bile 20W daha az yakıyor, en yakın rakibinin (GTX 1050 TI) iki katından fazla yakıyor o, hiç de öyle az yakmıyor.

O kartın en yakın rakibi 1050Ti değil, 3GB 1060'dır. 3GB 1060 kart da 120W güç tüketir. RX570'de (bendeki OC versiyondan veriyorum değeri) maksimum yükte 135W değerini görüyor.
RTX2060'ın Toms hardware denemelerini incelerseniz kartın 166W üst limiti zorladığı durumları (OC yapılmamış) gözlemlersiniz.

en yakın rakibi 1050Ti değil,
Fiyat olarak dedim. Bir de kartlar zaten kullanıcı elinde Max güce ulaşmaz, bu yüzden o kart verilerde 180W tüketiyor. RTX 2060'a gelince olsun o kadar da AMD tarafındaki rakibi Vega 64 neredeyse 300W götürüyor iken gayet iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanırım en yakın rakibi karşılaştırmasını yine fiyat olarak yaptınız?
@Silinen üye

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanırım en yakın rakibi karşılaştırmasını yine fiyat olarak yaptınız?
@Silinen üye
AMD'nin en iyi ekran kartını seçtim yanlış mı yaptım? Videodan da belli kimin iyi olduğu.

Aynı fiyata R5 2600-RX 580 8 GB ve i5 8400-GTX 1060 6 GB sistem buldum. Sizce hangisini seçeyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı