NVIDIA Now düşük FPS sorunu

Burak Gençoğlu

Centipat
Selamlar. NVIDIA Now Premium üyeligine sahibim. İnternet hızım normalde 47 Mbps. 30 Mbps seçtim. FPS 30-40 arasında gidiyor, NVIDIA Now ile çalıştırsam bile. Nedeni ne acaba?

Nvidia Now ile çalıştırma deyiminizi anlamadım. O sistem de sunucu üzerinden oynarsınız ve her oyuna göre özel sunucusu vardır. Oyunlar 60FPS vermek için dizayn edilmiştir. Nvidia Now ayarlarında seçim olması lazım. 1080p 60 FPS diye. Altyapınız kötü ise gecikmeler olması normaldir. Nvidia Now un ayarlarında ağ testi olması lazım.

Başka oyunlarda kaç FPS veriyor? Başka oyunda da deneyebilir misiniz? Başka oyunda yüksek FPS veriyor sadece o oyunda düşük veriyir ise Nvidia destek ile konuşmak lazım.
Ağ testi yaptıktan sonra ayrıntıları göstere tıklayınız.
Screenshot_20200225-103054_GeForce NOW.jpg
Jitter değeri de aşırı önemli. Ordaki tüm değerler kaç?

Başka oyunlarda kaç FPS veriyor? Başka oyunda da deneyebilir misiniz? Başka oyunda yüksek FPS veriyor sadece o oyunda düşük veriyir ise Nvidia destek ile konuşmak lazım.
Ağ testi yaptıktan sonra ayrıntıları göstere tıklayınız.
Eki Görüntüle 506019
Jitter değeri de aşırı önemli. Ordaki tüm değerler kaç?
Bende bu şekilde ama bazen görüntü piksel piksel oluyor. FPS sorununu yaşamıyorum sadece görüntü leş oluyor. Önerilen ayarlarda ama anlamadım gitti.

Dosya Ekleri

• Nvdia Now.png
    Nvdia Now.png
    86,9 KB · Görüntüleme: 398
Bende bu şekilde ama bazen görüntü piksel piksel oluyor. FPS sorununu yaşamıyorum sadece görüntü leş oluyor. Önerilen ayarlarda ama anlamadım gitti.
Görüntü akışı olurken sadece haraketli kısım akışı oluyor. Bitrate dediğimiz kavram önemli. Bant genişliği ne kadar iyi ise saniyede o kadar çok piksel akışı olur. Saniyede gereken piksel sayısını düşürerek düşük bant genişliği ile bir şey yapılabilir.
Internet hızı biraz daha iyi olmalı. Ayarlarda FPS i 30 u seçiniz.

Görüntü akışı olurken sadece haraketli kısım akışı oluyor. Bitrate dediğimiz kavram önemli. Bant genişliği ne kadar iyi ise saniyede o kadar çok piksel akışı olur. Saniyede gereken piksel sayısını düşürerek düşük bant genişliği ile bir şey yapılabilir.
Internet hızı biraz daha iyi olmalı. Ayarlarda FPS i 30 u seçiniz.
30 Mbps aslında internetim. Neden akış anında sorun oluyor anlamıyorum.

Geri
Yukarı