NVIDIA RTX 2060 %99 FPS ne anlama geliyor?

bursali

Hectopat
Yer
Bursa
Aldığım FPS üstünde görünüyor fakat altında da %99 FPS olarak daha düşük değerler görünüyor. O nedir?

Dosya Ekleri

• IMG_20220123_014137.jpg
    IMG_20220123_014137.jpg
    116,1 KB · Görüntüleme: 334
Son düzenleyen: Moderatör:
Real time FPS'in aksine %1 Low FPS ile aynı şey. Oyunun ne kadar akıcı olduğunu gösteren bir değer olmakla beraber işlemci performansına göre de değişkenlik gösterebilme etkisine sahip bir parametre. Genelde %1 Low'da 50FPS+ veya daha üst değerler göze yeterince akıcı bir deneyim sunması açısından yeterli olabilmektedir.

yani bu drop yiyorum demek mi oluyor? yoksa normal birşey mi?
Gösterdiğiniz resimdeki gibiyse değerler çok normal anlık düşer o kadar sorun yok. 90 25 90 30 hatta 90 45 falansa o zaman zaten hissedersiniz anlık bir kasılmayı. Sürekli oluyorsa da bir çözüm aramak gerekir.

Yani bu drop yiyorum demek mi oluyor? yoksa normal birşey mi?
Dropla ilgisi yok, FPS dediğimiz şey birbirinden farklı performans zincir halkalarına bağlı geniş ve detaylı bir ölçüt. Atıyorum birbirinden farklı kombinasyonlarda gördüğümüz her 120 FPS aynı akıcılığı göze yansıtamayabiliyor, bu yüzden benchmark testlerinde %1 Low değerleri büyük bir önem taşımakta, ne kadar yüksekse oyun/program o kadar akıcı çalışıyor mantığı var kısacası.

Sistemde diske veya optimizasyon kaynaklı ani takılma veya drop kaynaklı sorunlar olursa %0.1 Low değerine yansıyor zaten, bunu da MSI Afterburner içerisindeki benchmark modülü ile net bir şekilde canlı kanlı görebilirsiniz.

Son düzenleme:
Dropla ilgisi yok, FPS dediğimiz şey birbirinden farklı performans zincir halkalarıyla bağlı geniş ve detaylı bir ölçüt. Atıyorum birbirinden farklı kombinasyonlarda gördüğümüz her 120 FPS aynı akıcılığı göze yansıtamayabiliyor, bu yüzden benchmark testlerinde %1 Low değerleri büyük bir önem taşımakta, ne kadar yüksekse oyun/program o kadar akıcı çalışıyor mantığı var kısacası.
peki benim aldığım değer normal mi? rtx 2060 kullanıyorum. witcher 3 en yüksek ayarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı